Luka Dončić znova nasmejan (VIDEO)

Košarka 5. Apr 20246:55 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić Foto: Profimedia

Dallas Mavericks so po porazu proti Golden State Warriors hitro skočili nazaj na zmagovalne tirnice in v noči na petek premagali ekipo Atlanta Hawks s 109:95. Luka Dončić je v domači dvorani American Airlines Centra končal pri 25 točkah, 12 skokih in osmih podajah.

Dallas je slabše vstopil v tekmo ter gostom dovolil, da dobijo prvo četrtino, a že ob koncu druge so prevzeli pobudo in prešli v vodstvo, ki so ga v drugem polčasu le še nadgradili.

Luka Dončić sicer ni bil pri metu. Šele drugič v karieri v prvi četrtini ni zadel koša. Iz igre je vrgel 25 metov in jih na koncu zadel le osem. Od tega iz 15 poskusov šest trojk. Na koncu je vseeno zbral 25 točk, temu pa je dodal še 12 skokov in osem asistenc.

“Bili smo malo utrujeni, to je bila tekma doma po dolgem potovanju,” je dejal trener Dallasa Jason Kidd. “Znova sem lahko videl tisto kemijo in zaupanje. To ni bila lepa tekma, a naredili smo, kar smo morali.”

Najlepše akcije Luke Dončića proti Atlanti:

Prvi strelec Dallasa je bil s 26 točkami Kyrie Irving, še 19 pa jih je dodal P.J. Washington. Pri gostih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Bogdan Bogdanović.

Dallas po novi zmagi ostaja na petem mestu zahodne konference, a bitke za neposredno uvrstitev v končnico še ni konec. New Orleans, Phoenix in Sacramento niso daleč.

Teksaška zasedba bo do konca rednega dela sezone odigrala še šest tekem, že v noči na soboto bo gostila Golden State Warriors, nato pa v nedeljo zvečer še Houston Rockets.