Liga NBA 25. Apr 20217:29 > 7:31 0 komentarjev
Tom Pennington/Getty Images

Ob sinočnji zmagi Dallasa nad Lakers si je slovenski košarkar spet prislužil kazen.

Dončić je prvi točki na srečanju proti jezernikom dosegel na začetku druge četrtine. Ko ga je blokiral Ben McLemore, je izgubil živce in se glasno jezil na sodnike. Zahteval je osebno napako, prejel pa tehnično.

To je bila že njegova 13. v tej sezoni, več jih je zbral le center Philadelphie, Dwight Howard (16). Slovenski košarkar bo po treh nadaljnjih tehničnih ali nešportnih napakah za eno tekmo suspendiran.

Lakersi so se po tem pripetljaju razigrali, si z delnim izidom 18:5 po trojki Kyla Kuzme priigrali že 17 točk naskoka (37:54).

Omeniti velja še to, da je Dončić dve minuti pred odmorom zadel trojko ter nato prejel še udarec v levi komolec. Do konca prvega polčasa se je držal za roko in prepustil akcije soigralcem. Ob odmoru so imeli Lakersi 12 točk prednosti (46:58), a je Dallasu v drugem polčasu uspel preobrat.