Milwaukee ni izkoristil vnovične poškodbe Jamesa Hardna

Košarka 6. Jun 20217:23 > 7:24 0 komentarjev
James Harden je na parketu zdržal 43 sekund. (Foto: AP Photo/Adam Hunger)

S tekmo med Brooklynom in Milwaukeejem se je v ligi NBA začel drugi krog končnice. Mrežice so bile na prvem dvoboju boljše s 115:107, čeprav so že v prvi minuti ostale brez zvezdnika Jamesa Hardna.

Brooklyn, po mmenju številnih prvi favorit letošnje končnice, je odločilno razliko napravil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 35:23. V tem delu igre je bil odličen predvsem Kevin Durant, ki je sicer tekmo končal z 29 točkami.

Milwaukee je pričakovano največ stavil na Giannisa Antetokounmpa, ki je odličen pod obročen, kjer je Brooklyn najšibkejši. Ob metu iz igre 16/24 je vpisal 34 točk, a ostal brez prave pomoči soigralcev. Razočaral je predvsem Khris Middleton, ki je za 13 točk porabil kar 23 metov, kot ekipa pa so Bucksi trojke metali skromnih 6/30.

S tem je Milwaukee zapravil lepo priložnost, da izkoristi odsotnost Jamesa Hardna, ki si je že v prvi minuti tekme znova poškodoval zadnjo stegensko mišico. Ta mu je težave povzročala že v rednem delu sezone, ko je pred začetkom končnice izpustil kar 21 tekem. Za zdaj ni znano, kako dolgo bo znova odsoten.

Poškodba Jamesa Hardna

Presenetljivo je dobro odigral Blake Griffin. V paru prvega kroga proti Bostonu je na petih tekmah skupaj zbral 102 minuti igre, 16 točk in 17 skokov. Tokrat že na prvem dvoboju proti Brooklynu 18 točk in 14 skokov, zadel je tudi štiri trojke.

Zadnji par prvega kroga

V nedeljo zvečer bo odločilno sedmo tekmo prvega kroga končnice odigral Luka Dončić. Ob 21:30 bo z Dallasom gostoval pri Los Angeles Clippers. To je še edini preostali dvoboj prvega kroga končnice.