Minnesota ni unovčila slabega večera Luke Dončića

Košarka 22. Mar 20226:36 > 8:36 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA prekinili niz dveh zaporednih porazov in kljub slabšemu strelskemu učinku Luke Dončića doma premagali Minnesoto Timberwolves s 110:108. Slovenski zvezdnik tokrat ni bil najbolj razpoložen, saj je v slabih 38 minutah dosegel 15 točk, šest skokov in deset asistenc.

Mavericks so se v boju za končnico razveselili pomembne zmage in po porazih proti Philadelphii in Charlottu prekinili krajši negativni niz. V tesnem obračunu so bili boljši od Minnesoto, ki je v American Airlines Center prišla na krili petih zaporednih zmag.

Gostitelji so sicer prvi polčas dobili 60:54, odlično pa zaigrali predvsem v tretji četrtini, ko so z delnim izidom 10:0 tekmecu pobegnili na (70:54). A volkovi so se v nadaljevanju vrnili, v zadnji četrtini celo povedli za tri točke, a po tesni končnici parket naposled zapustili kot poraženci.

Svojega večera tokrat ni imel Luka Dončić, ki ga je odlično zaustavil Patrick Beverly. Ljubljančan je ob 12 zgrešenih metih in kar osmih izgubljenih žogah dosegel le 15 točk, a še ob desetih asistencah kljub vsemu prišel do dvojnega dvojčka.

Najboljši strelec Dallasa je bil z 22 točkami Dwight Powell, 20 jih je dodal Spencer Dinwiddie, še dve manj pa je prispeval Reggie Bullock. Pri Minnesoti se je 22 točkami izkazal Karl-Anthony Towns, tri manj je dosegel Anthony Edwards.

“Smo sredi marca, zato se zavedamo, kaj je v igri. Minnesota je zelo dobra ekipa in v zadnjem obdobju je v formi,“ je po tekmi dejal trener Mavericks Jason Kidd.

Brooklyn boljši od Utaha, trojni dvojček Jamesa

Poleg Dončića je ponoči na parket stopil tudi Goran Dragić, ki je z Brooklyn Nets doma ugnal Utah Jazz s 114:106. To jim je uspelo kljub odsotnosti Kyrieja Irvinga, Bena Simmonsa in Andrea Drummonda.

Slovenski košarkar je k zmagi prispeval sedem točk, sedem asistenc in tri skoke, še 30 več pa jih je dosegel njegov soigralec Kevin Durant, ob tem pa v svojo statistiko vpisal še osem asistenc in devet skokov. Pri poražencih je bil s 30 točkami najboljši strelec Donovan Mitchell.

Z odličnimi predstavami v dresu Los Angeles Lakers sicer nadaljuje LeBron James. Potem ko je v nedeljo postal drugi najboljši strelec lige vseh časov, je danes svojo ekipo popeljal do gostujoče zmage proti svojemu nekdanjemu moštvu Cleveland Cavaliers (131:120). Sedemintridesetletnik je tekmo sklenil z 38 točkami, 12 asistencami in 11 skoki.