Mizerna predstava Dallasa, toplo-hladna sezona se nadaljuje

Košarka 15. Dec 20225:34 0 komentarjev

Sezona vzponov in padcev za Dallas se nadaljuje. Mavericksi so tokrat v domači dvorani, kjer ponavadi igrajo dobro, prikazali slabo predstavo in izgubili proti Clevelandu (90:105). Luka Dončić je v 39 minutah dosegel 30 točk, 5 skokov in 6 asistenc.

Košarkarji Dallasa so s porazom proti Clevelandu izgubili še 14 tekmo v tej sezoni. Mavericksi imajo sedaj enako število zmag in porazov. Čeprav je Dallas v drugem polčasu pokazal nekoliko več energije, pa to ni uspelo preprečiti poraza po letargičnemu začetku tekme.

Jason Kidd je že pred tekmo lahko pričakoval, da bo tekma proti Clevelandu zahtevna, saj sta manjkala dva pomembna člena v ekipi Mavericksov — Josh Green in Maxi Kleber.

Porazen uvod v tekmo

Dallas je v tekmo vstopil katastrofalno. Po dobrih štirih minutah so Mavericksi zaostajali z izidom 16:2. Po temu zaostanku se niso več uspeli popolnoma pobrati, Cavaliersi so tekmo zanesljivo dobili s 105:90.

Zaradi odsotnosti Greena in Kleberja je bila največja skrb v tem dvoboju obramba, in to z dobrim razlogom. Mavericksi niso našli odgovora na poteze zvezdnika Clevelanda Donovana Mitchella, ki je dosegel 34 točk. Samo v prvem polčasu je dosegel 27 točk. Zmaga Clevelanda je bila povsem zaslužena, saj Dallas ni niti enkrat na srečanju vodil.

Luka Dončić je bil s 30 točkami, petimi skoki in šestimi asistencami v 39 minutah prvo ime Dallasa. Kljub lepemu izkupičku je Dončić iz igre zadel le 9 od 23 metov, od tega 2 od 8 za tri točke. Iz črte prostih metov pa je zadel spodbudnih 10/11 metov. Dončić je šele drugič v svoji karieri izgubil proti Cavaliersom. V osmih tekmah proti Clevelandu ima zdaj izkupiček 6 zmag in 2 porazov.

Na delu sta bila še dva Slovenca. Goran Dragić je s Chicagom gostil New York in mu moral priznati premoč po podaljšku s 128:120. Slovenski as je v 10 minutah na parketu zabeležil 7 točk in asistenco. Vlatko Čančar je za Denver igral zgolj slabi dve minuti, med strelce pa se ni vpisal. Denver je premagal Washington s 141:128 na krilih 43 točk Nikole Jokića.

Naslednjič se bodo košarkarji Dallasa pomerili proti Damianu Lillardu in ekipi Portland Trail Blazers.