Najboljša četrtina sezone Dončića, Dallas vseeno prekratek

Košarka 28. Nov 20216:39 > 9:58 2 komentarja

Košarkarji Dallas Mavericks so na domačem parketu s 114:120 izgubili proti Washington Wizards. Luka Dončić je bil najboljši strelec teksaške ekipe, a niti njegovih 33 točk ter 10 asistenc ni pomagalo, gostje so bili v drugem polčasu enostavno premočni.

Luka je odigral najboljših 24 minut v kosu tekoče sezone, samo v prvi četrtini je zbral 15 točk. Dallas je prvi del srečanja dobil 69:61, v drugem pa so telički popustili in Washingtonu dovolili do zmage. To je bil točkovno gledano tudi najboljši polčas Mavericks v tej sezoni.

Slovenskega zvezdnika je na tekmi bodril tudi oče Saša, sicer trener Ilirije.

Ob vidnem mučenju – Luka ima še zmeraj težave z bolečinami v nogi – je Ljubljančan po 36 minutah na parketu ob zadnjem pisku sirene zbral 33 točk, 10 asistenc in 4 skoke, najboljši strelec zmagovalne ekipe iz prestolnice pa je bil Bradley Beal s 26 točkami.

Poudariti velja, da se je Dallasu malce poznala odsotnost Jalena Brunsona, ki si je na zadnji tekmi v Los Angelesu poškodoval stopalo.

SofaScore

Odločila bivša jezernika

Napeta končnica je žal pripadla košarkarjem iz prestolnice, potem ko sta zadeve v svoje roke vzela Kyle Kuzma ter Kentavious Caldwell Pope. Oba sta poleti prišla iz ekipe Lakers v menjavi za Russella Westbrooka. Kuzma je zadel prelomno trojko za vodstvo, po minuti odmora Jasona Kidda pa je Dončić zgrešil “stepback” trojko in čarovniki so ušli na 114:109.

Sicer je Timu Hardaywayu uspelo s torjko znižati, vendar sta bila omenjena bivša jezernika v naslednjih treh napadih nezgrešljiva in Wizards so še 14-ič v tej sezoni slavili, s čimer so eno izmed najprijetnejših presenečenj tekoče sezone.

Naslednja tekma Dončića in njegove Mavericks čaka v noči na torek, ko doma v American Airlines Centru pričakujejo neugodne Cleveland Cavaliers. Srečanje je na sporedu ob 2.30 uri ponoči.