Najprej izgubili 15-krat zapored, zdaj šestič v nizu zmagali

Košarka 6. Dec 20217:14 0 komentarjev
Christian Wood. Foto: Erik Williams-USA TODAY Sports via Guliverimage

Danes ponoči so bile v ligi NBA odigrane štiri tekme. Toronto Gorana Dragića je s 102:90 premagal Washington, Slovenec pa ob tem, kot je že znano, ni zaigral. Prav poseben dosežek pa je uspel Houstonu.

V formo se pri edini kanadski ekipi v ligi vrača Pascal Siakam, ki je bil tokrat z 31 točkami prvi strelec obračuna. Ekipa je že nekaj časa nazaj sporočila, da Goran Dragić zaradi osebnih zadev ne bo potoval z moštvom. Še vedno pa se ne ve, ali je že odigral zadnjo tekmo za franšizo.

Medtem je na zahodu najbolj vroča ekipa Houston. Rakete so po 15 zaporednih porazih našle formo. Zmaga proti New Orleansu je že šesta zaporedna v letošnji sezoni. S tem so postali prva franšiza v zgodovini ameriških športov, ki je po 15 porazih v nizu takoj za tem zmagal šestkrat zapored.

To je trenutno tudi najdaljši zmagoviti niz v celotni ligi. Eric Gordon in Christian Wood sta bila s 23 točkami prva strelca Houstona, pri nasprotnikih je blestel Brandon Ingram s 40, kar pa je bilo premalo za pozitiven rezultat.

Izjemno napeto je bilo na tekmi med Utahom in Clevelandom. Dobili so jo prvi za točko, odločilni koš pa je slabi dve minuti pred koncem dosegel Rudy Gobert s pošastnim zabijanjem čez Jarretta Allena.