NBA: Noč gostov, Lakers brez LeBrona nemočni

Liga NBA 5. Nov 20217:12 1 komentar
Ezra Shaw/Getty Images

Noč v ligi NBA je minila brez slovenskih nastopov in v znamenju gostujočih ekip, saj je na petih srečanjih zmagal le en domačin.

Najbolj zanimivo je bilo v Staples Centru, kjer je ekipa Oklahoma City Thunder uprizorila povratek, potem ko je v drugi četrtini zaostajala že za 19 točk.

Gostje so jezernike v zadnji četrtini dohiteli in tudi prehiteli in zmagali s 107:104, blestel je predvsem Kanadčan Shai Gilgeous-Alexander z 28 točkami. Domačim ni pomagala niti izjemna predstava centra Anthonya Davisa (29 točk in 18 skokov).

Pri Lakers je zaradi poškodbe trebušne mišice še zmeraj odsoten prvi zvezdnik LeBron James, ki naj bi se predvidoma vrnil na parket prihodnji teden.

V gosteh so slavili tudi Boston Celtics, ki jih je v Miamiju do uspeha vodila kar šesterica igralcev z dvoštevilskim točkovnim faktorjem. Najboljši strelec keltov je bil tokrat Jaylen Brown s 17 točkami, pri domačih jih je Butler natresel 20, a je Boston vseeno gladko slavil s 95:78. Tekmo je odločila druga četrtina, ki so jo gostje dobili kar s 33:9!