Nepričakovan spodrsljaj Denverja, Embiid junak Philadelphie

Košarka 11. Mar 20238:30 1 komentar
Nikola Jokić Denver

Košarkarji San Antonio Spurs so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagali Denver Nuggets s 128:120. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar za poražene goste ni igral, Srb Nikola Jokič Nikola je dosegel trojni dvojček s 37 točkami in po 11 skoki in podajami. Na drugi strani je imel Keldon Johnson 23 točk, 8 skokov in 6 podaj.

Ostroge, ki so to sezono ena slabših ekip lige in so do te tekme izgubile 18 od 20 tekem, so šokirale Denver in presegle 26. trojni dvojček Nikole Jokića v sezoni, ki bi lahko bila še njegova tretja zaporedna z nazivom MVP. Sploh prvič letos pa so Nuggetsi izgubili, ko  je srbski zvezdnik vpisal trojnega dvojčka.

Jamal Murray je za goste ob porazu dodal 24 točk. Denver je po nizu štirih zmag izgubil še drugič zapored. Kljub temu so Nuggetsi ohranili najboljši odstotek zmag zahodne konference pri 46-21.

Med tekmo se je tudi iskrilo. Center Spursov Zach Collins in krilni košarkar Denverja Michael Porter sta bila izključena v tretji četrtini, potem ko so ju morali ločiti soigralci, sodniki in trenerski štab. Collins in Jokić sta imela skozi tekmo več bližnjih srečanj, naposled je Porter čez Collinsa silovito zabil in mu še nekaj zabrusil, ta pa se je pognal proti njemu njemu.

Večer napetih zaključkov

Nove zmage so se veselili LA Lakersi, ki so doma s 122:112 odpravili Toronto. Sicer pa je večer minil v znamenju številnih tesnih odločitev. Miami je s 119:115 ugnal Cleveland, Brooklyn je za točko slavil v Minnesoti, Philadelphia pa s 120:119 proti Portlandu.

Junak Philadelphie je bil 1,1 sekundo pred koncem Joel Embiid, ki je zadel s polrazdalje, tekmo pa sklenil s kar 39 točkami. Medtem ko je bil junak Mrežic Spencer Dinwiddie, ki je blokiral met za zmago Mika Conleyja.