Neustavljivi Antetokounmpo napolnil mrežico Pelikanov

Košarka 30. Jan 20236:45 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo

Grški orjak Giannis Antetokounmpo je po vrnitvi po poškodbi neustavljiv. Njegovo moč so v noči na ponedeljek občutili tudi košarkarji New Orleans Pelicans. Antetokounmpo je pri zmagi Milwaukee Bucks s 135:110 dosegel kar 50 točk.

Milwaukee Bucks so po vrnitvi Giannisa Antetokounmpa neustavljivi. Grška zver je izpustila pet tekem zaradi poškodbe kolena, zdaj pa spet pustoši po ligi NBA.

Njega najnovejša žrtev so bili New Orleans Pelicans, ki jim je Antetokounmpo nasul kar 50 točk. V dobre pol ure igre je iz igre metal neverjetnih 20/26, iz štirih poskusov je zgrešil le eno trojko, je pa zgrešil pet prostih metov (7/12). Noremu strelskemu izkupičku je dodal še 13 skokov in štiri asistence.

Izjemna predstava Grka:

“Mislim, da je 50 točk iz 26 metov res impresiven dosežek,” je dejal trener Bucks, Mike Budenholzer. Jrue Holiday je dodal 17, Brook Lopez pa 15 točk za Milwaukee, ki je na petih od zadnjih sedmih tekem dosegel mejo 130 točk.

Ja Morant s trojnim dvojčkom prekinil črno serijo Grizlijev

Medtem pa je Ja Morant pomagal prebuditi Memphis Grizzlies in prekiniti niz petih porazov. Druga ekipa zahoda je s 112:100 slavila proti Indiana Pacers, Morant pa je dosegel trojni dvojček s 27 točkami, 15 podajami in z desetimi skoki.

“Potrebovali smo to zmago,” je dejal Morant.

Grizliji so ob polčasu zaostajali še za 12 točk, potem ko so rezervisti Indiane v prvem delu igre premagali klop grizlijev s 30:5. V tretji četrtini po nizu 20:5 so grizliji izenačili, v zadnji četrtini pa niso več zaostajali.

Jaren Jackson ml. je dodal 28 točk za Memphis, ki na vrhu zahodne konference za dve tekmi zaostaja za Denver Nuggets Vlatka Čančarja.