Nikola Jokić s trojko s parkirišča potopil Curryja (VIDEO)

Košarka 5. Jan 20246:52 1 komentar

Srbski center Nikola Jokić je bil junak derbija lige NBA med Denver Nuggets in Golden State Warriors. S trojko v zadnji sekundi je zadel za zmago s 130:127 in utišal Chase center v San Franciscu.

Denver je imel v prvem polčasu vse pod nadzorom. Vodil je občutljivo prednostjo. Tudi na začetku drugega polčasa, ko so se domači prebudili in s fantastično tretjo četrtino pobegnili Denverju na +15.

Tudi v četrti so vodili za 18 (123:105), a vse skupaj ni bilo dovolj za zmago, saj je gostom uspel nor zasuk. Domači so do konca tekme dosegli le še štiri točke, pri 127:127 pa je odgovornost v svoje roke prevzel Nikola Jokić, ki je z neverjetno trojko ob zvoku sirene odločil srečanje.

Odločilni koš Jokića:

Za nov trojni dvojček mu je zmanjkal skok

Srbski center se je na koncu ustavil pri 34 točkah (met iz igre: 13/16, za tri: 2/2), zbral je 10 asistenc, za nov trojni dvojček pa mu je zmanjkal en skok (9).

Steph Curry je domačih dosegel 30 točk (met iz igre: 11/23, za tri: 5/12), ki po tekmi ni mogel verjeti, kaj se mu je zgodilo in je lahko na koncu le žvečil le svoj ščitnik za zobe, gostje pa so skakali od navdušenja.

Na drugi tekmi večera je Milwaukee s 125:121 ugnal San Antonio, ki ostaja pri le petih zmagah v sezoni.