Nova strelska eksplozija Luke Dončića

Košarka 18. Feb 20226:33 > 10:02

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA v gosteh premagali New Orleans Pelicans s 125:118. Prvo ime obračuna je bil znova slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je vpisal 49 točk, 15 skokov in osem asistenc.

Po nekoliko slabšem strelskem večeru proti Miami Heat, je bil Dončić znova neustavljiv. Predvsem na uvodu tekme in z razdalje, saj je bil iz prvih petih poskusov za tri točke uspešen štirikrat. Samo v prvi četrtini je dosegel 19 točk in dodal pa še pet skokov ter štiri asistence, nato pa znova eksplodiral v tretji, ki jo je sklenil z 20 točkami.

Dvoboj, na katerem njegova ekipa nikoli ni zaostajala, je končal pri 49 točkah in tako na zadnjih osmih tekmah še četrtič prebil mejo 40 točk. “V zadnji četrtini smo se malce sprostili, vendar na koncu vseeno zmagali. Kadar igramo čvrsto v obrambi, igramo zelo dobro košarko,“ je ključ do uspeha izpostavil Dončić, ki je z Mavericks dosegel še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Gosti so bili sicer izredno natančni tudi pri metu za tri točke, saj so jih iz 40 poskusov dosegli kar 19. Poleg slovenskega organizatorja igre, sta se izkazala še njegova soigralca Jalen Brunson, ki je dosegel 23 točk, tri manj pa je prispeval Nemec Maxi Kleber. “Vsi v ekipi si zaupamo in verjamemo vase. Všeč mi je, da nam je steklo tudi v napadu,“ je bil zadovoljen Brunson.

Pri Pelicans je mejo 20 točk še četrtič zapored presegel CJ McCollum, ki je bil z 38 točkami najboljši strelec svoje ekipe, kar 18 skokov ob še 16 točkah pa je v statistiko vpisal Jonas Valanciunas.

Embid potopil Milwaukee

Derbi večera je bil sicer odigran v Milwaukeeju, kjer so se pomerili domači Bucks in Philadelphia 76ers.Zmagali so gosti, ki so bili boljši s 123:120, uspeh pa so dosegli na krilih izjemnega Joela Embida, ki je bil z 42 točkami on 14 skoki prvi strelec obračuna.

Pri Bucks je bil najbolj razpoložen Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 32 točkin imel 11 skokov, le še ena asistenca pa mu je je manjkala do trojnega dvojčka.