Izjemno napeta tekma v Brooklynu, blestela Dončić in Dragić

Košarka 17. Mar 20225:04 > 6:51 0 komentarjev

Luka Dončić in Goran Dragić sta se šele šestič pomerila en proti drugemu. V Brooklynu sta oba slovenska košarkarja prikazala izvrstno predstavo, nekoliko bolj zadovoljni pa parket zapuščajo košarkarji Dallasa, saj je Spencer Dinwiddie s trojko ob sireni poskrbel za slavje Teksačanov in končno zmago Mavericksov s 113:111.

Spencer Dinwiddie je v bil junak Dallasa, saj je proti svoji nekdanji ekipi zadel trojko in poskrbel za zmago Mavericksov nad Brooklyn Nets s 113:111.

Dinwiddie je v nedeljo v Bostonu devet sekund pred koncem zadel zmagoviti koš in se je tudi nocoj izkazal z zmagovitim košem, potem ko je Kevin Durant 10 sekund pred koncem s trojko prinesel ekipi Brooklyna vodstvo za eno točko.

Dallas si je vzel čas. Luka Dončić je imel žogo v rokah, našel Dinwiddieja, ki je z desne strani, pred klopjo Brooklyna, zadel zmagoviti koš. Dončić je pri osmi zmagi Mavericksov na devetih tekmah dosegel 37 točk, devet skokov in devet asistenc. Dinwiddie je dosegel 22 točk, od tega 15 v četrti četrtini.

Durant je dosegel 23 točk, 10 podaj in 6 skokov, Brooklyn pa je prekinil niz štirih zmag. Odličen večer je imel ob odsotnosti Kyrieja Irvinga slovenski organizator igre Goran Dragić, ki je dosegel 21 točk, 3 skoke in 4 asistence, Bruce Brown je dosegel 17 točk.

Noč po zmagi v Orlandu s 150:108, ko je Kyrie Irving dosegel kar 60 točk, so mrežice iskale, kdo bo strelsko najbolj učinkovit. Dallas je odlično deloval v obrambi, saj se Kevin Durant ob pogostem podvajanju ni najbolj razigral.

Toda kljub temu je bil Durant skoraj junak obračuna za Brooklyn, saj je njegov koš na začetku četrte četrtine Brooklynu prinesel vodstvo s 93:79. Toda Nets so v naslednjih štirih minutah dosegli le en koš in Dallas je s serijo 15:2 znižal zaostanek na eno točko z Dinwiddiejevo trojko 7:53 minute pred koncem. Brooklyn je nato spet povedel, preden so v zaključku srečanja zmago ob sireni “ukradli” košarkarji Dallasa.

Šesti dvoboj Dončić:Dragić

Luka Dončić je tako dobil še četrti medsebojni obračun, sta pa na tekmi blestela oba Slovenca. Luka Dončić je tokrat v zaključku ob podvajanju našel prostega Dinwiddieja, ki je prinesel zmago Dallasu. Dončić je na parketu preživel dobrih 39 minut in dosegel 37 točk. Za nov trojni dvojček sta mu zmanjkali vsega ena podaja in en skok.

Vrhunci Luke Dončiča:

Ob odsotnosti Irvinga je veliko večjo minutažo dobil tudi Goran Dragić, ki je prikazal najboljšo predstavo, odkar nastopa za Brooklyn Nets. Na parketu je preživel dobrih 36 minut in čeprav mu na začetku srečanja met iz igre ni stekel, je na koncu zbral 21 točk, dodal pa je še 3 skoke in 4 podaje.