Oslabljeni New Orelans preživel zaključni napad Dončića

Košarka 26. Okt 20224:30 0 komentarjev

Dallas Mavericks so izgubili na gostovanju pri zdesetkani ekipi New Orelans Pelicans (111:113). Luka Dončić je v 36 minutah igre v statistiko vpisal 37 točk, 11 skokov in 7 asistenc, slovenski košarkar je imel tudi zaključni met za zmago, ki pa ga je ob zvoku sirene zgrešil. Ekipa iz Teksasa je tako zabeležila še drugi poraz na prvih treh tekmah nove sezone.

Pelikani so igrali brez svojih glavnih zvezdnikov — Ziona Williamsona, Brandona Ingrama in Herba Jonesa. New Orleans, ki je igral brez treh članov prve peterke, je na koncu prikazal izjemno strelsko predstavo. V prvem polčasu so kar 40 od 66 točk dosegli v raketi.

Razen Jaxsona Hayesa, ki je v 13 minutah ostal brez točk, je preostalih devet igralcev Pelikanov, ki so na tekmi zaigrali, doseglo dvomestno število točk. Da je pri ekipi Dallasa veliko obrambnih pomanjkljivosti dokazuje dejstvo, da so dovolili Treyu Murphyju III, da je dosegel 22 točk, pri tem pa ni zgrešil niti enega meta iz igre.

Pelikani so v prvi četrtini vodili že z 21:8, trener Dallasa Jason Kidd je po minuti odmora posegel po menjavi. JaVala McGeeja je zamenjal z Christianom Woodom.

Mavericks so v drugi četrtini pokazali popolnoma drug obraz, ob polčasu so tako stopili zaostanek na vsega dve točki (66:64). Dallasu je v začetku drugega polčasa prišel celo do vodstva. Vendar se je tekma, polna vzponov in padcev nadaljevala, saj košarkarjem Dallasa nikakor ni uspelo najti zadostnega ritma, da bi prevzeli in zadržali vodstvo.

Mesto rojstva jazza preživelo zaključni napad Dončića

Na začetku četrte četrtine je prišlo do ključnega preobrata, ko je klop Dallasa z delnim izidom 5:0 poskrbela za vodstvo s 94:87. New Orleans je odgovoril z delnim izidom 15:3 in šest minut pred koncem povedel s 106:100.

Dončić in druščina so pozneje zmanjšali vodstvo Pelikanov in se na koncu znašli v položaju, ko je slovenski zvezdnik ob zvoku sirene zgrešil met za zmago.

Dončić je večer končal s 37 točkami, 11 skoki in sedmimi asistencami. Spencer Dinwiddie (24) in Christian Wood (23) sta skupaj dosegla 47 točk, vendar preostali igralci Mavericksov niso uspeli doseči dvomestnega števila točk.

Dallas čaka še eno gostovanje, v noči na petek se bodo pomerili z Brooklyn Nets. Tim Hardaway Jr. je bil odsoten zaradi bolečine v desnem stopalu. ”Jutri ga bomo ocenili in videli, kako se počuti,” je dejal trener Jason Kidd. Dončić je zadel 16 od 30 metov, vendar je hkrati zgrešil 11 od 13 poskusov za tri točke, Dallas pa je v New Orleansu izgubil šele tretjič v zadnjih 12 srečanjih.

Liga NBA, 26. oktober

Washington Wizards – Detroit Piston 120:99 (28:25, 28:24, 29:26, 35:24)

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks 113:111 (40:31, 26:33, 21:25, 26:22)
Murphy 22, Marshall 15; Dončić 37 točk, 11 skokov, 7 asistenc, Dinwiddie 24.

Oklahoma City Thunder – Los Angeles Clippers 108:94 (23:18, 26:25, 35:25, 24:26)

Phoenix Suns – Golden State Warriors 134:105