Pelikani vrnili udarec, Dončić povsem neviden (VIDEO)

Košarka 15. Nov 20236:32 0 komentarjev

Dallas Mavericks so se v dveh dneh še drugič pomerili z New Orleansom. Po zmagi s 136:124 so Pelikani gostom iz Teksasa vrnili milo za drago in slavili s kar 131:110. Luka Dončić, ki blesti v tej sezoni, se je podpisal pod eno svojih najslabših predstav v NBA karieri.

Potem ko je Dallas v noči na ponedeljek brez težav opravil z New Orleansom, so Pelikani dva dni kasneje izkoristili slab dan Teličkov in jim vrnili udarec.

Že po prvem polčasu so si nabrali visoko prednost (16 točk), ki so v tretji povišali še za dodatnih 13 točk ter tako še pred zadnjo četrtino odločili srečanje. Dallas je v zadnjih 12 minutah le malce ublažil poraz, o končnem zmagovalcu pa nikoli ni bilo dvoma.

Luka Dončića ni imel svojega večera. V prvem polčasu je iz igre metal le 2/12 ter dosegel le sedem točk, na koncu pa je v 26 minutah igre dosegel 16 točk (5/16, za tri: 3/5), ob te pa zbral le dva skoka in dve asistenci. Izgubil je tudi osem žog. New Orleans si je v času, ko je bil Ljubljančan parketu, nabral kar 26 točk prednosti.

“Ljudje ne razumejo, da redna sezona v NBA traja 82 tekem. Seveda bodo tudi slabše noči. To je NBA, že jutri imaš novo priložnost,” po medli predstavi Dallasa ni delal nikakršne drame prvi zvezdnik Dallasa.

Vrhunci tekme med Dallasom in New Orleansom:

Slabega dne ni imel le Dončić

Slabega dne pa ni imel le slovenski zvezdnik. Kyrie Irving je ob metu iz igre 6/13 dosegel 17 točk, enako tudi Tim Hardaway, pod dvomestno število pa se je pri Dallasu podpisal podpisal le še Grant Williams (10 točk).

Pri Pelikanih, ki so, kot rečeno v zadnji četrtini lahko stopili s plina, sta s 25 točkami blestela Brandon Ingram in Jordan Hawkins, 19 pa sta jih dodala še Zion Williamson in Herbert Jones.

Tekma je štela tudi za NBA In-season turnir. New Orelans je prišel do prve zmage, Dallas pa ima ob zmagi zdaj dva poraza.

Dallas Mavericks v nadaljevanju v noči na četrtek čaka gostovanje v Washingtonu pri Wizards.