Phoenix končal zgodbo prvakov, naprej tudi Čančar

Košarka 4. Jun 20217:51 0 komentarjev
Devin Booker je tokrat zasenčil LeBrona Jamesa. Glavni zvezdnik lige se po lanskem slavju z Lakers tokrat poslavlja že po prvem krogu končnice. Foto: Guliverimage

V prvem krogu končnice lige NBA sta Phoenix in Denver potrdila vlogo nosilca in z rezultatom 4:2 v zmagah izločila Lakers in Trail Blazers. Aktualni prvaki iz Los Angelesa tako letošnjo pot zaključujejo že zelo zgodaj.

Ni bilo malo takih, ki so po vodstvu Lakers z 2:1 v seriji verjeli, da lahko ekipa iz mesta angelov preseže samo sebe in se na krilih LeBrona Jamesa prek Sonc prebije v drugi krog končnice. A Phoenix je na zadnjih treh tekmah pokazal, zakaj je v zahodni konferenci po rednem delu zasedel drugo mesto. Na tokratni tekmi je zmagal s 113:100, pravo simultanko pa je tokrat prikazal Devin Booker. 24-letnik iz Michigana je namreč dosegel kar 47 točk (33 v prvem polčasu), dodal pa je še 11 skokov. S tem je povsem zasenčil učinek najboljšega pri Jezernikih Jamesa, ki je bil blizu trojnega dvojčka (29 točk, 9 skokov, 7 podaj).

Tekma v Staples Centru je bila enosmerni promet, saj je Phoenix začel udarno in že po prvi četrtini vodil za 22 točk (36:14). V nadaljevanju se slika na igrišču ni pretirano spremenila, Lakers se na bližje kot na minus deset niso uspeli približati. Po lanski zmagoslavni sezoni je pri košarkarjih iz Los Angelesa letos močno manjkal drugi zvezdnik ob Jamesu Anthony Davis. Phoenix je na drugi strani izkoristil vse svoje prednosti in ga v drugem krogu končnice čaka Denver.

Nuggets so – brez prispevka Vlatka Čančarja, ki ga ni bilo v postavi – na šesti tekmi premagali Portland v gosteh (126:115) in se s 4:2 v seriji prav tako prebili v drugi krog play-offa. Znova je blestel srbski zvezdnik Nikola Jokić, ki je v 36 minutah igre dosegel 36 točk (met iz igre 13/22), ob tem pa je imel še 8 skokov in 6 asistenc. Portlandu, ki je sicer v tretji četrtini večkrat povedel že za 14 točk, ni pomagal niti učinek Damiana Lillarda (28 točk, 13 podaj). Za Nuggets, tretje nosilce vzhoda, sta zelo dobro nastopila tudi Michael Porter (26 točk) in Monte Morris (22 točk in 9 podaj).

“Ko stopimo na parket, se vselej borimo. Naša ekipa ne pozna besede predaja, kar smo danes dokazali,” je bil zadovoljen Jokić. Zdaj se obeta boj drugega in tretjega nosilca zahoda, strokovnjaki čez lužo pa napovedujejo vsaj šest tekem, ki bodo dale potnika v konferenčni finale. Prva tekma bo v noči na torek.