Poraz Dallasa pri prvakih, Dragić in Čančar uspešna

Košarka 5. Feb 20236:46 2 komentarja

Košarkarji Dallasa se bodo na naslednjih tekmah morali znajti brez poškodovanega Luke Dončića, ki ima težave s peto na desni nogi. Prvi izziv so predstavljali prvaki, Golden State je v San Franciscu slavil s 119:113. Ostala Slovenca v ligi NBA, Vlatko Čančar in Goran Dragić, sta tokrat zabeležila zmagi.

Dallas v San Franciscu proti aktualnim prvakom lige ni imel realnih možnosti. Golden State je vodil celotno tekmo, najvišja prednost je znašala 23 točk, na koncu pa slavil za zgolj šest točk. Dallas je pritisnil predvsem v zadnji četrtini, ko se je približal tudi na pet točk zaostanka, a dinamita je na koncu zmanjkalo.

Šest Mavericksov je končalo pri dvomestnem izkupičku točk. Spencer Dinwiddie jih je dosegel 25, TIm Hardaway Jr. 22. Vseeno to ni bilo dovolj za razpoložene domače, pri katerih je točke doseglo vseh deset košarkarjev, ki je stopilo na parket.

Uspešnejši je bil Chicago, ki je s 129:121 ugnal Portland. Goran Dragić je ob tem dosegel 5 točk in kar 7 podaj v le 11 odigranih minutah. Vlatko Čančar je z Denverjem ugnal Atlanto s 128:108. Slovenski reprezentant je dobil precej zajetno minutažo (22 minut in 20 sekund), ob tem pa prispeval 5 točk, 3 skoke in podajo. Pri Denverju sta blestela predvsem Jamal Murray z 41 točkami in Nikola Jokić z novim trojnim dvojčkom. Končal je pri 14 točkah, 10 asistencah in 18 skokih.

Na preostalih tekmah je bil Milwaukee boljši od Miamija s 123:115, Brooklyn je brez prvih zvezdnikov in na krilih Cama Thomasa, ki je dosegel 44 točk, ugnal Washington (125:123), nov poraz po so vknjižili košarkarji Los Angeles Lakerson. Boljši je bil New Orleans s 131:126.

Ob tem je LeBron James za poražence dosegel 27 točk. Za rekordom Kareema Abdula Jabbarja po številu točk v zgodovini lige NBA zaostaja le še za 36 točk. Znamko bo presegel bodisi na tekmi proti Oklahomi v noči na sredo bodisi proti Milwaukeeju v noči na petek. Obe tekmi bosta odigrani v Los Angelesu.