Rojeno je novo upanje, Dallas prekinil niz Phoenixa

Košarka 7. Maj 20226:18 > 10:25 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so po selitvi serije drugega kroga končnice v American Airlines center vendarle zanetili novo upanje in ugnali najboljšo ekipo rednega dela Phoenix Suns (103:94). Znova sijajni Luka Dončić je imel tokrat izdatno pomoč Jalena Brunsona, ključna pa je bila tudi prerojena obramba teličkov.

Dallas je sicer srečanje odprl slabo, a sredi prve četrtine prevzel vodstvo, ki ga vse do konca tekme ni več izpustil iz rok. Skozi drugo četrtino so sonca še uspela držati enomesten zaostanek za domačini, ki so ključno razliko naredili po glavnem odmoru. Tretjo četrtino je Dallas s serijo uspešnih metov začel z delnim izidom 11:2, razlika je pred začetkom sklepnega dela narasla tudi na + 18. Čeprav so se sonca v zaključku srečanja nekoliko približala, zmage teličkov niso več resno ogrozila.

Luka Dončić, ki sta ga s tribun v živo spremljala tudi oče Saša Dončić in Goran Dragić, je hitro pozabil slabši večer na drugi tekmi in bil znova gonilna sila svoje ekipe. Slovenski košarkarski super zvezdnik je srečanje končal s 26 točkami, 13 skoki in 9 podajami – le ena mu je zmanjkala do prvega trojnega dvojčka v letošnji končnici, ki bi ga zagotovo dosegel, če ne bi precej časa presedel na klopi. Pet minut pred koncem tretje četrtine si je namreč priigral že četrto osebno napako.

Še dve točki več od Ljubljančana je dosegel Jalen Brunson, ključ do zmage pa je bila tudi boljša obramba Dallasa, ki je vse do precej divjega zaključka tekme delovala povsem drugače kot pred dvema dnevoma.

Sunsi so pred današnjo tekmo dobili zadnjih enajst medsebojnih tekem. Dallas je nasprotnika nazadnje premagal 29. novembra 2019, zmaga je za Luko Dončića in soigralce tako zelo pomembna tudi s psihološkega vidika. Četrta tekma bo na sporedu že v nedeljo ob 21:30 po slovenskem času.

Emibiid v slogu “zorra” za zmago Philadelphie

V tokratnem večeru lige NBA velja izpostaviti vrnitev Joela Embiida, ki je z masko na obrazu zrežiral visoko zmago Philadelphie proti Miamiju (99:79). Ključen je bil tudi strelski doprinos Dannya Greena, ki je vseh svojih 21 točk dosegel z meti za tri točke (7/9). 33 doseženih točk je bolj slaba uteha za prvega zvezdnika vročice Jimmyja Butlerja.