Sijajni Dončić blestel tudi v Portlandu (VIDEO)

Košarka 17. Dec 20237:11 0 komentarjev
Luka Dončić

Košarkarji Dallasa so se po porazu proti Minnesoti hitro vrnili na zmagovita pota. Mavericks so tokrat gostovali v Portlandu in predvsem po zaslugi odlične druge četrtine slavili s 131:120. Prvo ime srečanja je bil kdo drug kot Luka Dončić, ki je v statistiko vpisal trojnega dvojčka - 40 točk, 12 skokov in 10 asistenc.

Luka Dončić je bil znova junak Dallasa. Z 61. trojnim dvojčkom – 58. v rednem delu sezone je dodal največji delež k zmagi Mavericks na gostovanju v Portlandu. Ljubljančan je tokrat v svojo statistiko vpisal 40 točk (ob metu iz igre 15/28), 12 skokov in 10 asistenc.

Dallas se je znova zanašal na odličen met z razdalje, Teksašani so namreč iz 47 poskusov izza črte koš dosegli v kar 16 poskusih. “Enostavno moraš vedeti, kdo si. In to smo mi. Ustvarjamo lahko veliko metov za tri točke. Imamo fante, ki dominirajo v tem, kako spraviti oba branilca na žogo. Na takšne večere enostavno ne grešimo,” je bil zadovoljen trener Mavericks Jason Kidd.

“Če bomo konstanti pri ustvarjanju meta z razdalje, potem nam že analitike povedo, da bomo več zmagovali kot izgubljali. Seveda pa bodo prišli tudi večeri, ko žoge ne bodo šle skozi obroč,” je dodal.

Vrhunci predstave Luke Dončića:

Dallas se je tudi tokrat dobro znašel brez poškodovanega Kyrieja Irvinga, kar seveda pomeni, da je obramba še bolj osredotočena na Dončića. “Luka mora voditi v tej statistiki. Enostavno ga ves čas podvajajo, vsaj na večini tekem,” je dejal Kidd. Toda izjemnega Slovenca to ni ustavilo, saj je še na deseti tekmi dosegel vsaj 30 točk in popravil klubski rekord, ki ga je sam postavil lani. Še na 79. tekmi je dosegel več kot 35 točk, s čimer je na vrhu večne lestvice Dallasa za seboj pustil tudi legendarnega Dirka Nowitzkega.

“Ne gre zgolj za moj uspeh, to je skupni uspeh. Soigralci so mi pomagali pri današnjem dosežku,” se je Dončić po tekmi zahvalil soigralcem. “V prvem polčasu sem se osredotočil na doseganje košev, saj me obramba Portlanda ni podvajala. V drugem polčasu so me podvajali, mi pa smo se prilagodili. Izvrstno je to. Lahko počivam, mi pa lahko igramo košarko štiri proti trem. Veliko odprtih metov nam je na voljo, ko me nasprotna ekipa podvaja,” je v smehu dejal Dončić.

Portland je sicer po prvi četrtini imel minimalno prednost (39:36), a je druga pripadla gostom (38:24). Izenačeni tretja (36:36) in četrta (21:21) pa sta pomenili, da je zmaga potovala v Teksas. Gostov ni ustavila niti odsotnost novinca na položaju centra Derecka Livelyja, ki je že v prvi četrtini moral zapustiti parket zaradi poškodbe gležnja. Dallas pa je kljub temu dobil skok-igro s 47:44.

Za Dallas je to 16. zmaga v sezoni ob devetih porazih, s čimer so se telički utrdili na tretjem mestu zahodne konference.

Na naslednji tekmi se bo v noči s ponedeljka na torek v gosteh pomeril z Denver Nuggets, ki je tokrat doma klonil proti Oklahomi. Pomagalo ni niti 26 točk in 12 asistenc Nikole Jokića, na drugi strani je Shai Gilgeous Alexander vpisal 25 točk, 6 skokov in 8 asistenc.