Slab slovenski večer v NBA, poražena tako Dončić kot Dragić

Košarka 30. Okt 20224:55 0 komentarjev

Tokratni večer v ameriški ligi NBA ni minil po željah slovenskih navijačev, saj sta izgubila tako Luka Dončić kot Goran Dragić. Od Dallasa je bila po podaljških boljša Oklahoma (111:117), Chicago pa je moral priznati poraz ekipi Philadelphie (109:114). Dončić je znova dosegel trojni dvojček (31 točk, 16 skokov, 10 asistenc), toda to je bilo premalo za zmago njegove ekipe. Dragić je za Bike dosegel dve točki in po en skok in asistenco.

Dallas Mavericks so proti Oklahoma City Thunder prvič v tej sezoni poskušali doseči dve zaporedni zmagi. Namesto tega so si privoščili blamažo na domačem parketu, saj so v zadnji četrtini zapravili 16 točk prednosti.

Potem ko so se Mavericks po razočaranju proti New Orleans Pelicans vrnili z veliko zmago po podaljšku nad Brooklyn Nets, so tokrat proti Oklahoma City Thunder želeli doseči, kar jim v tej sezoni še ni uspelo – zmagati na zaporednih tekmah.

To se ni zgodilo, saj je Dallas v četrti četrtini zapravil 16 točk prednosti in na koncu po podaljšku izgubil s 117:111.

Luka Dončić je bil z 31 točkami, 16 skoki in 10 asistencami najboljši strelec Mavericksov, čeprav je v 40 minutah zadel le 8 od 23 metov. Čeprav Dončić še naprej kaže impresivne predstave, njegov met za tri točke v novi sezoni še ni najboljši. Proti Oklahomi je zgrešil vseh šest metov za tri točke. To je bil 48. trojni dvojček v Dončićevi karieri in njegova peta zaporedna tekma s 30 točkami na začetku letošnje sezone.

Pri Dallasu so še štirje igralci dosegli dvomestno število točk, na čelu s Spencerjem Dinwiddiejem, ki je v 35 minutah dosegel 20 točk z metom iz igre 8/13, toda na koncu je bilo vse to premalo, saj je pri ekipi Thunder blestel Shai Gilgeous-Alexander, ki je dosegel kar 38 točk.

“Nisem vodil ekipe. Nisem zadeval, zato je ta poraz moja krivda. Nisem storil, kar bi moral, da tekmo dobimo,” je po tekmi razočarano razlagal slovenski as.

“Ne moremo se zanašati le na Luko, odgovornost mora prevzeti še kdo drug. V tej sezoni smo že večkrat vodili v zadnji četrtini in nato popustili. Ustvarimo si mete, a smo jih tokrat zgrešili. Tudi obrambe ne igramo tiste prave. Neprijeten poraz, a to se dogaja,” pa je dodal trener Dallasa Jason Kidd.

Embiid blestel v ključnih trenutkih

Goran Dragić tokrat ni odigral vidnejše vloge za Chicago Bulls. Na parketu je preživel dobrih 13 minut, v statistiko pa vpisal dve točki, en skok in eno asistenco.

Pri ekipi iz Philadelphie je blestel njihov prvi zvezdnik — Joel Embiid, ki je dosegel 25 točk, s trojko v zaključku tekme pa je poskrbel, da je ekipa Philadelphia 76ers premagala Chicago Bulls s 114:109.

Philadelphia je sredi druge četrtine vodila za 19 točk, nato pa je Chicago pred polčasom naredil velik preobrat in se vrnil v igro. V tretji četrtini so Biki celo povedli. Do konca tekme je bila tekma napeta, vendar so 76ersi odigrali dovolj zbrano, da so še dvanajstič zapored premagali Chicago.

Ko je Nikola Vučević za Chicago minuto in deset sekund pred koncem tekme zadel dva prosta meta, je bil izid izenačen na 109. Embiid je nato zgrešil dva prosta meta.

Alex Caruso je dobil skok za Bike, vendar je Zach LaVine na drugi strani zgrešil met za vodstvo. Embiid je nato zadel trojko in 18,1 sekunde pred koncem tekme je ekipa iz mesta bratske ljubezni povedla s 112:109.

DeRozan je na drugi strani zgrešil met, Caruso je nato prestregel podajo P.J. Tuckerja, vendar je zgrešil trojko, Tobias Harris pa je bil dovolj zbran in 4,4 sekunde pred koncem zadel oba prosta meta, kar je bilo na koncu dovolj za zmago Philadelphie.

James Harden je dosegel 15 točk, čeprav je zadel le 2 od 13 metov. Tyrese Maxey, ki je dosegel 44 točk na prejšnji tekmi, je tokrat tekmo končal s 14, 76ers pa so zmagali še drugič zapored.

DeRozan, ki je ob petkovem porazu v San Antoniu dosegel mejnik 20.000 točk, je bil s 24 točkami vodilni igralec Chicaga. Nikola Vučević je dodal 23 točk in 19 skokov. Črnogorski center, ki meri 180 cm, je zadel kar pet metov za tri točke, toda na koncu je bilo to premalo za zmago Bikov.