Slaba volja Luke Dončića po veliki zapravljeni priložnosti Dallasa

Košarka 28. Dec 20236:35 1 komentar
Luka Dončić

Košarkarji Dallasa so ponoči na domačem parketu izgubili proti Clevelandu s 113:110. V napetem obračunu se je znova izkazal Luka Dončić z 39 točkami, a poraza ni uspel preprečiti.

Dallas je večino tekme proti Clevelandu vodil, vse od sredine prve četrtine, pa do zadnjih nekaj minut tekme. V drugi četrtini je prednost znašala celo 20 točk. A to vseeno ni zadostovalo za zmago. Cleveland je v zadnjem delu tekme pritisnil na plin in povedel s svojo najvišjo prednostjo na tekmi (113:107).

Sledila je trojka Luke Dončića, ki je znižal na tri točke zaostanka. Po dveh zgrešenih prostih metih Georgesa Nianga se je domačim ponudila priložnost, da izsilijo podaljšek, a Seth Curry ni uspel zadeti meta za tri točke.

Po koncu tekme je bil Luka Dončić vidno nejevoljen. “Slabo smo igrali, zgrešili smo veliko odprtih metov. Slaba igra v zadnji četrtini je na meni,” je povedal po tekmi.

Dončić je tekmo končal z 39 točkami, 7 skoki in 6 asistencami, zbral je tudi po dve blokadi in ukradeni žogi. Pri Dallasu so bili dvomestni še Seth Curry z 19 točkami, Tim Hardaway Jr. (14), Dante Exum (13) in Derrick Jones Jr. (12 točk).

Pri Clevelandu, za katerega niso igrali Donovan Mitchell, Darius Garland in Evan Mobley, je bil prvi mož tekme Caris LeVert, ki je dosegel 29 točk. Dvajsetico sta presegla še Jarrett Allen in Isaac Okoro.

Če Curry ni zadel povsem ob koncu tekme, pa je v prvi četrtini poplačal izjemno novo podajo Dončića, ki se ji čudi košarkarski splet.

Za Dallas je bil to trinajsti poraz v letošnji sezone, slavil je 18-krat. Mavericksi se nahajajo na šestem mestu zahodne konference. Zanimivo je dejstvo, da je povsem v enaki situaciji tudi Cleveland, le da v vzhodni konferenci (razmerje zmag in porazov 18-13, šesto mesto).