Šov izjemnega Curryja, Dragić spet obsedel

Košarka 19. Nov 20217:02 > 7:10 0 komentarjev

Košarkarji Golden State Warriors so znova pokazali zobe. Na krilih izjemnega Stephena Curryja, ki je dosegel kar 40 točk, so visoko premagali Cleveland Cavaliers (104:89) in prišli že so 13. zmage v sezoni. Izgubili so le dvakrat. Slovenski predstavnik Goran Dragić za Toronto ni igral, Vlatko Čančar pa ni bil niti v kadru Denverja.

Bojevniki so znova pokazali, da so trenutno daleč najbolj vroča ekipa v ligi NBA. Proti Clevelandu so brez težav zabeležili še 13. zmago v sezoni in ostajajo pri le dveh porazih. Ponovno je blestel njihov prvi zvezdnik Stephen Curry, ki je dosegel kar 40 točk (met iz igre: 15/27), iz 16 poskusov je dosegel kar devet trojk, dodal pa je še štiri skoke in šest asistenc.

40 točk Curryja:

Oslabljena Philadelphia do zmage v Denverju, klonil tudi Toronto

Košarkarji Denver Nuggets, pri katerih Vlatka Čančarja ni bilo v kadru za domačo tekmo proti Philadelphia 76ers, so izgubili še drugič zaporedoma. Na tekmi, na kateri je moral prvi zvezdnik Nikola Jokić miriti trenerja Michaela Malona, so proti oslabljenim gostom klonili z 89:103. Izgubili so tudi Toronto Raptors, za katere Goran Dragić ni igral.

Malone je pred tekmo dejal, da se zaveda, da navijači Denverja pričakujejo zmago za vsaj 30 točk proti 76ers, ki so pred prihodom v Denver nanizali pet zaporednih porazov. Poleg tega v ekipi gostov manjkajo zvezdniki Joel Embiid, Matisse Thybulle, Danny Green in Ben Simmons.

Izključitev trenerja Dneverja:

Ker so se njegovi varovanci mučili proti tako oslabljeni ekipi, si je trener Denverja v tretji četrtini prislužil dve tehnični napaki in neposredno izključitev. Stekel je na parket, a ga je k sreči Jokić še pravočasno zaustavil.

Tudi izbruh trenerja ni pomagal. Denver je zmogel le 17 točk v tretji četrtini, na koncu pa zanesljivo izgubil. Tyrese Maxey je bil z 22 točkami prvi strelec gostov, Seth Curry jih je k zmagi dodal 20. Pri domačih je Jokić dosegel 30 točk, deset skokov in sedem podaj, a je v drugem polčasu dosegel le tri točke.

Dragić znova le opazovalec

Za razliko od Čančarja je bil Goran Dragić vsaj na klopi Toronta, a zlati kapetan slovenske reprezentance ni stopil na teren.  Toronto je izgubil še šestič na zadnjih sedmih tekmah.