Tatum porazil Dragićev Brooklyn, Jokić spet odličen

Košarka 6. Mar 202221:58 > 07. Mar 2022 6:55 0 komentarjev

Jayson Tatum je bil prvo ime srečanja med Boston Celtics in Brooklyn Nets. Dosegel je kar 54 točk. Pri Brooklynu je bil najboljši strelec Kevin Durant s 37 točkami, Goran Dragić je v 22 minutah prispeval 7 točk, 6 skokov in eno asistenco. Nets tako vse bolj tonejo po lestvici navzdol, medtem ko ekipa iz zvezne države Massachusetts vse bolj napreduje navzgor.

Jayson Tatum se ni ustrašil izziva proti zasedbi Brooklyna, v kateri sta redko skupaj nastopila Kevin Durant in Kyrie Irving.

”Vsak večer bodi najboljši na igrišču,” je dejal trener Celticsov Ime Udoka, preden je Tatum dosegel 54 točk in popeljal Boston do zmage s 126:120 nad nenavadno razpoloženimi Netsi.

Durant je igral na svoji drugi tekmi po sredini januarja in dosegel 37 točk za Brooklyn ter postal 23. igralec v zgodovini NBA, ki je dosegel 25000 točk. Irving se mu je pridružil šele četrtič v sezoni in dosegel 19 točk na svoji prvi tekmi po treh tednih in prvi v Bostonu, odkar so ga med lansko končnico obmetavali s plastenko vode.

”Takšne tekme – ko igraš z eno najboljših ekip v ligi, proti dvema vrhunskima košarkarjema – so trenutki, ki si se jih kot otrok veselil,” je dejal Tatum. ”Ko se ti ponudijo takšne priložnosti, jih poskušaš kar najbolje izkoristiti,” je še dodal.

Tatum je v drugem polčasu dosegel 34 točk, Jaylen Brown pa 21 točk za Celtics. Brown, ki je na ogrevanju dobil zeleno luč za nastop zaradi zvitega gležnja, je zadel trojko in 40 sekund pred koncem prinesel vodstvo Bostonu s 121:115.

Durant je ob naslednjem metu zgrešil met iz igre – pritoževal se je, da je bil nad njim storjen prekršek, a brez uspeha. Nad Tatumom je bil v naslednji akciji storjen prekršek in ob skandiranju “MVP” v TD Gardnu je zadel enga od dveh prostih metov in presegel svoj prejšnji strelski rekord sezone (51 točk). V zadnjih sekundah je zadel še dva prosta meta in dosegel drugo najvišje število točk v svoji karieri. Tatum se je s štirimi tekmami z več kot 50 točkami izenačil z Larryjem Birdom, legendo Celticsov, v tej statistični kategoriji.

”Bil je kaos. Dober kaos,” je dejal Marcus Smart, ki je dosegel 14 točk in devet asistenc. ”Bila je zabavna tekma in zadnjih pet minut je bilo zabavnih.”

Goran Dragić je na parketu preživel 22 minut in v tem času dosegel 7 točk, 6 skokov in eno asistenco. Zadel je dva meta iz sedmih poskusov (1/2 za tri, 2/2 prosti meti) in imel eno izgubljeno žogo.

Celtics so zmagali na petih od zadnjih šestih in 21 od zadnjih 27 tekem.

Nesrečne vrnitve

Irvinga so bostonski navijači, ki so bili še vedno ogorčeni, ker se je odpovedal pogodbi, potem ko je izpovedal ljubezen do mesta, izžvižgali. Ob njegovem zadnjem obisku – prvi polni dvorani Celticsov po začetku pandemije – je eden od navijačev vanj vrgel steklenico z vodo, ko je zapuščal igrišče po zmagi v končnici

Irving je po tej tekmi na sredini igrišča poteptal logotip Celticsov. V nedeljo ob ponovni vrnitvi Irvinga v Boston je ob igrišču sedel nekdanji član Celticsov Glen ”Big Baby” Davis, ki je nosil majico z napisom ”spoštuj logotip”.

Boston (39-27) je ohranil peto mesto v vzhodni konferenci, Brooklyn (32-33) pa se je s Charlotte Hornets izenačil na osmem mestu.

Derbi prvakom, Jokić spet blestel

Odlično so svojo nalogo opravili tudi košarkarji Milwaukeeja. Aktualni prvaki lige so v derbiju večera v izenačeni tekmi proti Phoenixu odlično odigrali predvsem v zaključku in slavili s 132:122. Največ zaslug za to ima Khris Middleton, ki je dosegel 44 točk. Zelo razpoložen je bil tudi Jrue Holiday (24 točk), medtem ko jih je Giannis Antetokounmpo prispeval “le” 19. Na drugi strani Soncem ni pomagalo niti 30 točk Deandreja Aytona. Phoenix kljub porazu zanesljivo ostaja vodilna ekipa Zahoda.

Memphis je presenetljivo klonil proti Houstonu (112:123), presenetljivo visoka je bila tudi razlika na tekmi med New York Knicks in Los Angeles Clippers. Kratkohlačniki so jo dobili za 23 točk (116:93). Najbolj izenačeno pa je bilo v Denverju, kjer smo zmagovalca dobili šele po podaljšku. Nikola Jokić je v zadnji četrtini dosegel kar polovico svojih točk (23) in izsilil podaljšek. V njem je prav tako blestel, dosegel več točk kot New Orleans skupaj. S trojnim dvojčkom (46 točk, 12 skokov in 11 asistenc) je Nuggets popeljal do zmage (138:130) nad Pelikani.