Stavna javnost prepričana, da bo prvak Dallas

Košarka 6. Jun 202418:29 0 komentarjev
Luka Dončić

Če stavnice v vlogo favoritov pred finalom postavljajo ekipo Boston Celtics, pa je popolnoma drugačnega mnenja stavna javnost.

Približno 80 odstotkov stav, sklenjenih ta teden pri ameriških stavnicah, je bilo sklenjenih na to, da bodo Mavericksi premagali Boston Celtics, ki so šele tretji prvaki vzhodne konference, ki so bili v zadnjih 24 letih favorizirani v finalu.

Celtics so sicer že celotno sezono favoriti za osvojitev naslova. V letošnji sezoni le trikrat niso bili favoriti na srečanju, kar je najmanj od vseh ekip, ki so se uvrstile v finale v zadnjih 24 letih.

Pri ESPN Bet so poročali, da je bilo 89 odstotkov stav o zmagovalcu serije stavljenih na Dallas. DraftKings, BetMGM in Caesars Sportsbook so poročali o podobni enostranski akciji, čeprav je bil skupni znesek denarja, ki je bil stavljen na zmagovalca serije, bolj enakomerno razdeljen med obe ekipi.

“Večje stave in ostrejše stave so na Celtics, vendar je več stav na Mavericks,“ je za ESPN povedal David Lieberman, športni trgovec, ki pri stavnici Caesars Sportsbook skrbi za kvote lige NBA.

Jayson Tatum je favorit za osvojitev naziva MVP finala, sledita mu Luka Dončić in Jaylen Brown. Dončić je na stavnici ESPN Bet pritegnil več stav – in več stavljenega denarja – kot katerikoli drug igralec.