Streznitev za visokoleteče Kelte

Košarka 10. Maj 20247:20 0 komentarjev

Na drugi tekmi večera lige NBA je Cleveland presenetljivo premagal Boston s 118:94 in tako kot Dallas serijo izenačil na 1:1. Donovan Mitchell je dosegel 29 točk. Na nasprotni strani je bil s 25 koši najbolj učinkovit Jason Tatum.

Prvi poraz v drugem krogu končnice je zabeležila tudi najboljša ekipa vzhoda in rednega dela Boston Celtics. Cleveland je bil na drugi medsebojni tekmi prepričljivo boljši, saj je zmagal s kar 24 točkami razlike in serijo izenačil na 1:1. Za presenečenje v TD Gardnu so poskrbeli Donovan Mitchell z 29 točkami, sedmimi skoki in osmimi podajami in Evan Mobley ter Caris LeVert, ki stadodala po 21 točk. Jayson Tatum je bil pri poražencih edini posameznik, ki je dosegel več kot 20 točk. Tekmo je končal s 25 točkami, sedmimi ukradenimi žogami in šestimi podajami.

“Tudi po porazu na prvi tekmi smo ostali ekstremno samozavestni, a se hkrati zavedali, da moramo nekatere stvari prilagoditi. Danes smo dobro izvršili naš načrt,m a konec konec gre le za eno zmago. gradili bomo na tem. V tem ritmu bomo poskušali nadaljevati v Clevelandu, kjer bomo branili domači teren,” je po tekmi povedal Mitchell, ki je po prvem polčasu dosegel le šest točk, a se razigral v tretji četrtini, ko jih je dosegel 16.

Cleveland je sicer v zadnjo četrino vstopil s prednostjo plus 12, v zadnji pa še izdatno stopil na plin. Pet minut pred zaključkom je tako vodil že za 25 točk, posledično pa se je trener Bostona Joe Mazzulla odločil, da za zaključek tekme s parketa umakne svojo najboljšo peterko in jo tako dodatno spočije pred nadaljevanjem serije.

“Na poraz se odzoveš identično kot na zmago. Naslednji dan se vrneš, si pogledaš posnetek tekme in poskušaš biti boljši za tretji obračun,” je dejal Mazzulla.

Moštvi se bosta sicer znova pomerili v noči na nedeljo v Clevelandu.