Tekma za pozabo: Dončić izključen ob porazu Dallasa

Košarka 20. Dec 20224:41 1 komentar
Luka dončić

Za košarkarji Dallasa je nova slaba predstava. Tokrat so Mavericksi izgubili na gostovanju v Minnesoti (106:116). Tako Luka Dončić kot Jason Kidd sta bila izključena, slovenski zvezdnik pa je tokrat dosegel le 19 točk, 6 skokov in dodal še 7 asistenc.

Potem ko je Luka Dončić v soboto izpustil tekmo proti Clevelandu, ki so jo košarkarji Dallasa izgubili s 100:99 po podaljšku, se je tokrat vrnil na parket proti Minnesoti v Target Centru … toda ta večer je bil za čimprejšnjo pozabo.

Dončićev večer se je končal prej, kot bi si želel, saj mu je sodnik Rodney Mott ob koncu četrtine izrekel dve hitri tehnični napaki zaradi ugovarjanja. Trener Jason Kidd je zgrožen nad izključitvijo vdrl na igrišče, da bi dobil pojasnilo, in bil prav tako izključen. Mavericksi so na koncu izgubili proti Timberwolvesom s 116:106. Dallas je sedaj izgubil 16 tekem v tej sezoni, za Minnesoto na drugi strani pa je bila to zmaga številka 16.

Dončić je v 28 minutah igre dosegel le 19 točk (met 5/17). Imel je tudi šest skokov in sedem asistenc. Že pred njegovo izključitvijo v tretji četrtini so se Timberwolvesi znesli nad košarkarji Dallasa, saj so drugo četrtino dobili kar s 36:14. Dallas si po tem zlomu ni mogel več opomoči.

Dober začetek, sledil razpad sistema

Christian Wood je prvič v tej sezoni začel ob Dončiću in stvari so se dobro začele, saj so Mavericksi po prvi četrtini vodili s 30:21. To pa je bila tudi edina svetla stran začetne peterke. Wood je končal s 15 točkami in 13 skoki, pri čemer je v 34 minutah iz igre zadel le 4/11 metov.

Končni rezultat je bil veliko tesnejši, kot je bila tekma za Dallas v resnici, in to predvsem zaradi igre Davisa Bertansa, ki je v 16 minutah igre s klopi dosegel 18 točk. Zadel je 6/9 metov za tri točke in bil na koncu tretji najboljši strelec Mavsov v tem večeru. Spencer Dinwiddie je bil z 20 točkami in sedmimi asistencami vodilni strelec Dallasa.

Teksašani niso našli odgovora na poteze Anthonyja Edwardsa in Naga Reida, saj sta omenjena košarkarja oba dosegla po 27 točk.

Da so bile stvari za Dallas še slabše, je moral Dorian Finney-Smith zapustiti igro zaradi poškodbe. Mavericksi že zdaj pogrešajo ključna igralca Maxija Kleberja in Dwighta Powella.

Košarkarji Dallasa bodo v noči na četrtek v Target Centru še enkrat igrali s Timberwolvesi, nato pa odleteli v Houston, kjer bodo končali niz štirih tekem v gosteh.