Toronto na krilih novinca ponižal Boston

Košarka 23. Okt 20217:34 > 9:16 1 komentar

Slovenski košarkar Goran Dragić se je s Toronto Raptors v ligi NBA v gosteh razveselil visoke zmage nad Boston Celtics (115:83). Ljubljančan je na parketu preživel slabih dvanajst minut in vpisal pet točk. Uspešni so bili tudi Denver Nugets Vlatka Čančarja, ki so doma premagali San Antonio Spurs s 102:96.

Kanadska ekipa je po izenačenim prvih dveh četrtinah do visoke zmage proti Bostončanom prišla na račun izvrstnega drugega dela. Če je ob polčasu vodstvo Toronta znašalo le štiri točke, je ob koncu tretje četrtine že naraslo na plus dvajset, na koncu pa so Raptors tekmo dobili s kar 32 točkami naskoka.

Za zmagovalce je 25 točk dosegel novinec Scottie Barnes in k temu dodal še 13 skokov, pod košem pa je bil izredno uspešen tudi njegov soigralec Precious Achiuwa, ki je v statistiko vpisal še dva skoka več in k temu dodal 15 točk. Goran Dragić je za goste tokrat prispeval pet točk, ki jih je dosegel v slabih 12 minutah na parketu, ob tem pa vpisal še po en skok in asistenco ter dve izgubljeni žogi.

“Igral sem po svojih najboljših močeh, samozavest pa so mi vlili tudi soigralci. To me je gnalo dalje,” je dejal Barnes, ki je bil na letošnjem naboru izbran kot četrti.

Pri nerazpoloženih Bostončanih je bil tokrat najboljši strelec Jayson Tatum, ki je vpisal 18 točk, štiri manj je dosegel Josh Richardson.

Čančarja tudi tokrat ni bilo v kadru, mejnik Paula

Zmagali so tudi Denver Nuggets Vlatka Čančarja, ki pa ga vnovič ni bilo v kadru za tekmo proti San Antonio Spurs. Nuggets so bili pred domačimi navijači boljši s 102:96. Vnovič je blestel Srb Nikola Jokić, ki je dosegel 32 točk in 16 skokov.

Zelo slabo so sezono začeli 17-kratni prvaki lige NBA, Los Angeles Lakers, ki so po Golden State Warriors izgubili tudi proti Phoenix Suns. Za nameček sta za dodatno negativno podobo jezernikov s prepirom ob parketu poskrbela Anthony Davis in Dwight Howard, ki sta se tako hudo sporekla, da so ju morali ločiti soigralci.

To je bil osmi zaporedni poraz zasedbe iz mesta angelov, upoštevajoč še poraze na šestih pripravljalnih tekmah.

Trener Frank Vogel je skušal pozneje napetosti v ekipi opravičiti, češ, da je prepir nastal zaradi napačne komunikacije na igrišču.

“Dwightu in AD-ju se je pripetila napaka pri pokrivanju in sta o tem tudi spregovorila. Ko jih dobiš ‘po riti’, včasih postanejo ti pogovori vroči,” je dejal Vogel. “Ta dva fanta se imata rada in sta morala priti zadevi do dna. In to se bo občasno zgodilo, raje vidim, da je našim fantom mar, kot da jim ni mar.”

Howard je kasneje povedal, da je zgladil vsa nesoglasja z Davisom. “Oba si želiva zmagati in nisva želela izgubiti te tekme. Sva odrasla moža in sva že tam vse uredila. Med mano in njim ni nobenih težav – to je moj brat, moj soigralec.”

Chris Paul je bil najboljši pri Phoenixu s 23 točkami in 14 asistencami, ob tem pa postavil tudi nov mejnik, saj je postal prvi košarkar z 20.000 doseženimi točkami in 10.000 asistencami.  LeBron James je bil s 25 točkami v ospredju pri Lakers. Davis jih je dodal 22 s 14 skoki. Russella Westbrooka je od prvega trojnega dvojčka v majici jezernikov z 11 skoki in 15 točkami ločila le ena podaja (9).