Večer rekordov, Memphis do najvišje zmage v zgodovini lige

Košarka 3. Dec 20216:44 1 komentar
Grizliji so se poigrali z Oklahomo in prišli do najvišje zmage v zgodovini lige. Foto: Justin Ford - USA Today SPorts via Guliver

V noči na petek je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih pet tekem. Slovenci niso nastopali, smo pa zato videli rekord Memphisa. Ta je s kar 152:79 ugnal Oklahomo in prišel do zmage z najvišjo razliko v zgodovini lige. Odlično gre še naprej vodilni ekipi zahodne konference, Phoenix je namreč prišel še do 18. zaporedne zmage, kar je nov rekord franšize.

Čeprav je košarkarski večer minil brez slovenskih nastopov, pa je bilo v petih dvoranah vseeno zelo zanimivo. Še najbolj so gledalci uživali v Memphisu, kjer so domači Grizliji pohrustali Oklahomo in z izjemno predstavo odpihnili Oklahomo City Thunder. Končalo se je s kar 152:79, s kar 73 točkami razlike pa je Memphis postavil nov rekord v zgodovini lige ob največji točkovni prednosti. Ta je do zdaj znašal 68 točk, ko je Cleveland leta 1991 z 68 točkami (148:80) razlike ugnal Miami.

Pri Grizlijih je kar 9 od 12 košarkarjev doseglo dvomestno število točk, blestela pa sta predvsem Jaren Jackson s 27 točkami in Santi Aldama, ki je 18 točkam dodal še 10 skokov. Za Memphis je to 12. zmaga sezone, s katero ostaja na 5. mestu Zahoda, medtem ko je Oklahoma izgubila še 16-ič in je v isti konferenci 13.

Phoenixov niz že deseti v zgodovini

Nov rekord pa je uspel tudi košarkarjem Phoenixa. Sonca so doma brez prave drame premagala Detroit (114:103), to pa je bila zanj že 18. zaporedna zmaga v ligi. To jih v zgodovinskem vidiku uvršča na 10. mesto, na vrhu je niz Los Angeles Lakers iz sezone 1971/72, ko Jezerniki niso izgubili kar 33 tekem zaporedoma. Pri lanskih finalistih lige NBA sta po 19 točk dosegla Cameron Johnson in Cameron Payne, najbolj razpoložen pa je bil sicer Detroitov Jerami Grant s 34 točkami.

Na drugi strani pa je končan niz Milwaukeeja. Aktualni prvaki so po osmih zaporednih zmagah tokrat klonili v Torontu (93:97), za kar ima največ zaslug član Raptorjev Fred VanVleet z 29 točkami. Bucks so sicer v začetku zadnje četrtine zaostajali že za 11 točk, na koncu pa se vrnili v igro za novo zmago, a bili za las prekratki.

Na ostalih dveh tekmah je presenetljivo visoko San Antonio premagal Portland (114:83), Chicago pa je bil boljši od New Yorka (119:115).