Večer za pozabo: Poraz in še poškodba Dončića (VIDEO)

Košarka 9. Mar 20236:35 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas Maverics so po zmagi nad Utah Jazz spet zavil v slepo ulico. Telički so klonili na gostovanju pri New Orleans Pelicans (106:113) in za zdaj še nedoločen čas izgubili še Luko Dončića. Štiriindvajsetletnik je moral predčasno s parketa v tretji četrtini zaradi bolečin v levi stegenski mišici in se ni več vrnil v igro.

Luka Dončić je do takrat v 28 minutah na parketu zbral 15 točk ob skromnem metu iz igre (4-14) ter tri skoke in osem asistenc. Ob tem si je zaradi ugovarjanja sodnici prislužil tudi 15. tehnično napako.

“Skakanje je zame res težko,” je po tekmi dejal Dončić in poudaril, da ni prepričan, kaj povzroča bolečino, ki jo je začel opažati že dan po zmagi nad SA Spurs, 23. februarja. Vse od takrat je Dončić igral s tesno povito nogo, proti Pelikanom pa ni pomagalo niti to.

Poskušali vse, a bolečine so bile prehude:

“Ni dobro. Mogoče me ne bo en teden, mogoče več. Dejstvo je, da ne morem igrati tako, kot bi si želel. Po pregledu z magnetno resonanco bomo videli, če je vse v redu,” je o poškodbi še dodal slovenski zvezdnik, ki ga že danes čaka pregled z magnetno resonanco v upanju, da zadevi pride do dna.

Kidd: Upajmo, da ni nič resnega

“Vsi vidimo, da se Luka ne giblje dobro. Met, obramba – vpliva na vse. Bori se s težavami, da bi pomagal soigralcem, a tokrat ni mogel nadaljevati tekme. Upajmo, da ni nič resnega in da se bo čim prej vrnil v ekipo,” pa je po tekmi o poškodbi prvega zvezdnika dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Irving sam ni mogel preprečiti novega poraza

Prvi strelec Dallasa je bil Kyrie Irving s 27 točkami. Pri pelikanih je bil najbolj razpoložen CJ McCollum z 32 točkami, 13 jih je dosegel v zadnjih štirih minutah in poskrbel, da se ekipi odsotnost Brandona Ingrama ni preveč poznala. Slednji je moral s parketa proti koncu druge četrtine zaradi poškodbe gležnja. Naslednja tekma Dallas čaka v nedeljo, ko bo gostoval pri Memphis Grizzlies.

Čančar ostaja na bolniški

Praznih rok je ostala tudi Denver, vodilna ekipa zahoda je tokrat izgubila s 96:117 proti Chicago Bulls, ima še vedno veliko prednost na vrhu zahodne konference. Slovenski košarkar Vlatko Čančar se po poškodbi še ni vrnil v igro.

Phoenix Suns so s 132:101 premagali Oklahoma City Thunder, vendar so morali preložiti domači prvenec novega soigralca Kevina Duranta. Superzvezdniku lige NBA je med ogrevanjem spodrsnilo in nato ni igral. Vse svoje prejšnje tri nastope za novo ekipo je odigral v gosteh.