Liga NBA 28. Dec 20208:56 0 komentarjev
Luka Dončić
John McCoy/Getty Images

Potem ko so izgubili uvodni dve tekmi nove sezone Lige NBA, so igralci Dallasa na tretji tekmi povsem zasenčili Los Angeles Clippers. Luka Dončić in soigralci so imeli ob polčasu 50 točk prednosti, kar je nov rekord vseh časov, na koncu pa slavili s 124:73. Dončić je srečanje sklenil s 24 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami, čeprav je na parketu preživel vsega 26 minut.

Dallas je že v prvem polčasu dosegel neverjetnih 77 točk, na drugi strani pa so eni od največjih favoritov za naslov zmogli vsega 27 točk. Luka Dončić je s soigralci v prvi četrtini dosegel 36 točk, v drugi pa 41, medtem ko so domačini brez Kawhija Leonarda dosegli vsega 13 oziroma 14 točk. Dallas je s tem prišel do najvišje prednosti v zgodovini Lige NBA po prvem polčasu. Podatki veljajo od sezone 1954/55, ko so napad časovno omejili na 24 sekund. Dončić je že v prvem polčasu dosegel 18 točk, sedem skokov in štiri podaje, na koncu pa je bilo v njegovi statistiki zapisanih 24 točk, devet skokov in osem podaj.

Dallas je v rekordnem prvem polčasu zadel devet trojk, Clippersi samo eno, gostje so imeli dvakrat več skokov (32-16), zbrali so 13 podaj več (16-3), imeli šest ukradenih žog, domači nobene, …

Drugi polčas je bil v praznem Staples Centru zgolj formalnost. Dallas je brez večjih težav zadržal visoko prednost in na koncu slavil s 124:73.