Wembanyama delo opravil v treh četrtinah, Jokić do novega trojnega dvojčka

Košarka 13. Jan 20247:30 0 komentarjev
Victor Wembanyama

Ponoči je bilo v ligi NBA odigranih deset tekem. Denver je s 125:113 ugnal New Orleans, znova je blestel Nikola Jokić. San Antonio se je veselil šele sedme zmage v sezoni.

Nikola Jokić je ob domači zmagi proti New Orleansu vpisal 27 točk, 10 skokov in 14 asistenc. To je bil njegov dvanajsti trojni dvojček v letošnji sezoni. Srb se je pridružil legendarnemu Wiltu Chamberlainu kot edini košarkar, ki je v razponu osmih tekem iz igre metal več kot 80-odstotno.

Jokić je znova zablestel z lepo podajo. V drugi četrtini je zaposlil Aarona Gordona za prednost Denverja + 18.

Z zmago so se aktualni prvaki povsem približali vodilnima ekipa zahoda. Zdaj imajo enako zmag kot prva Minnesota, zabeležili pa so dva poraza več.

Victor Wembanyama je na tekmi San Antonia proti Charlottu igral le tri četrtine, Ostroge pa so brez težav slavile zmago. Francoz je dosegel 26 točk in 11 skokov. Pri Sršenih se je na parkete po daljši odsotnosti vrnil LaMelo Ball, ki se je izkazal z 28 točkami.

Zmag sta se veselila tudi Minnesota in Los Angeles Clippers, ki ostajata na prvem oziroma četrtem mestu zahoda. Volkovi so s 116:93 ugnali Portland, LA pa s 128:119 zdesetkani Memphis.