Jason Kidd: Luka tega ne bo zmogel

Košarka 3. Nov 20218:52 > 13:07 0 komentarjev
Luka Dončić; foto: Guliverimage

Po porazu proti Miamiju (125:110), tretjem na sedmi tekmi sezone, je trener Dallasa Jason Kidd deloval umirjeno. Poudaril pa je, da bo Luka Dončić, ki je s 33 točkami dosegel osebni rekord sezone, potreboval pomoč soigralcev.

“Naj bo še tako zelo dober, a ne more biti povsod. Ne na vseh 82 tekmah. Tega ne bo zmogel,” je po domačem porazu proti Miami Heat poudarjal Jason Kidd. Meril je na agresivno obrambo na prvem zvezdniku Dallasa in izpostavljal, da bo Luka Dončić potreboval pomoč soigralcev. Tako pri prenosu žoge, kjer se kot alternativa ponuja Jalen Brunson, kot tudi pri napadalnih rešitvah.

Dončić je sicer proti nekdanjemu moštvu Gorana Dragića, ki je medtem prikovan na klop Toronta in čaka na morebitni (selitveni) klic rešitve, v slabih 36 minutah dosegel 33 točk (met za 3 točke 3:9, za 2 točki 7:15, prosti meti 10:12). Ob tem je ujel še tri odbite žoge in zbral pet asistenc.

Vseeno je bilo to premalo za zmago nad moštvom s Floride. Dallas je sicer vodil v večjem delu prve četrtine, največ z enajstimi točkami prednosti. Nato pa so gostje prevezi pobudo, si v tretji četrtini priigrali več kot 15 točk naskoka in klub nihanjem v zadnji četrtini tekmo zanesljivo dobili. Statistika razkrije, da po zaslugi tistega, česar Dallas ni imel – večjega nabora. Kar štirje košarkarji (Tyler Herro 25, Jimmy Butler, Bam Adebayo in Kyle Lowry 22) so namreč presegli mejo 20 točk.

“Miami je trenutno najboljša ekipa v ligi,” pravi Kidd, ki je pogrešal predvsem moč pod košem (manjkala sta Kristaps Porzingis in Maximilian Kleber), medtem ko je Dončić samokritično ugotavljal, da mora v svojo igro vložiti še več agresivnosti. “Poleg tega moramo vsi skupaj prispevati še več v obrambi,” je dejal 22-letni Ljubljančan.

LD 77 se je ob tem podpisal pod zanimiv mejnik. Z doseženimi 5.258 točkami se je namreč povzpel na 14. mesto večne lestvice Dallasovih strelcev. Podatek je zanimiv, ker je s tem presegel sedanjega trenerja Kidda. “To so mi omenili, da. S tem dokazuje, kako dober je. A verjemite mi, da se bo še krepko povzpel,” je dejal Kidd in pogledal proti vrhu te lestvice. Na njej kraljuje Dirk Nowitzki, ki je v 21 sezonah dosegel kar 31.560 točk.