Luka Dončić v središču vrveža (VIDEO)

Košarka 7. Maj 202519:12 6 komentarjev

Potem ko se je Luka Dončić v začetku tedna po končani sezoni v ligi NBA vrnil v domovino, se je danes v Tivoliju prvič že pojavil tudi v javnosti, in sicer kot poseben gost na drugi tekmi finala lige ABA 2 med Ilirijo in sarajevsko Bosno.

Ko je pred kratkim Luka Dončić zgolj “všečkal” objavo Ilirije na omrežju Instragram, je ta močno povečala svoj doseg. Njegova podpora klubu je sicer v prvi vrsti povezana z očetom, saj je Saša Dončić kot športni direktor eden od motorjev tivolskega prvoligaša. Posledično je z ljubljanskimi košarkarji v zadnjih letih večkrat tudi treniral.

Ob vrnitvi domov je Luka Ilirijo podprl še v vlogi gledalca, tokrat na finalni tekme lige ABA 2 proti sarajevski Bosni. Prihod zvezdnika iz lige NBA v malo tivolsko dvorano je vzbudil nemalo pozornosti.

Dončić se je sicer tokrat prvič pojavil na javnem dogodku, potem ko je v ponedeljek opoldne z zasebnim letalom pristal na brniškem letališču, nato pa se z vozilom z zatemnjenimi stekli kar z letališke steze odpeljal domov.

Zvezdnik LA Lakers ob Marku Miliću in Aleksandru Sekuliću. Foto: Aleš Fevžer

Za slovenskega košarkarskega zvezdnika se je sicer zdaj začelo prosto obdobje, ki ga bo po vsej verjetnosti izkoristil za počitek, sanacijo vseh poškodb in predvsem kakovostno pripravo, v načrtu pa naj bi imel tudi sodelovanje na EuroBasketu 2025.

Poleg Dončića smo naleteli še na številne druge znane košarkarske obraze. V Tivoliju so bili tudi legendarni Ivo Daneu, prvi slovenski evropski klubski prvak Jure Zdovc, nekdanja kapetana reprezentance BiH Nenad Marković in Jasmin Hukić, selektor reprezentance Aleksander Sekulić, trener Cedevite Olimpije Zvezdan Mitrović, nekdanji prvi strelec evrolige Miljan Goljović, nekdanji vrhunski sodnik Iztok Rems, prvi Slovenec v ligi NBA Marko Milić, nekdanji makedonski reprezentant Vlado Ilievski

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje