MVP? Curry povsem odpovedal “pod žgočim soncem”

Košarka 1. Dec 20217:42 > 7:44 1 komentar
Stephen Curry, foto: AP Photo/Matt York via Guliver.

V noči na sredo je bila vsa pozornost košarkarske javnosti v Phoenixu, kjer sta se spopadla letošnja titana zahodne konference. Boljši so bili košarkarji iz Arizone, ki so po zaslugi izjemne obrambe, s katero so zaustavili najboljšega strelca sezone Stephena Curryja, Golden State ugnali s 104:96.

Phoenix je tako proti najboljši ekipi lige, s katero se je zdaj tudi izenačil na vrhu zahoda (18-3), vpisal že 17. zaporedno zmago, s čimer je tudi izenačil rekord franšize. Zadnjič so takšen niz uprizorili v sezoni 2006/07, nov rekord pa bodo lovili v noči na petek proti Detroitu. Novembra so Sonca odigrala 16 tekem in vsa dobila.

Deandre Ayton je prispeval 24 točk, Chris Paul je blestel s 15 točkami in 11 asistencami, edina črna pika tekme za Phoenix je poškodba Devina Bookerja, ki je zaradi bolečin v stegenski mišici dvoboj zaključil že v drugi četrtini.

Tekma je bila dokončno odločena 54 sekund pred koncem, ko je po podaji Paula trojko zadel Landry Shamet. To je bilo tudi prvo vodstvo katerekoli ekipe na celotni tekmi za vsaj 10 točk (102:92).

Sonca zaklenila Curryja za 17-0 v Novembru:

Povsem je tokrat odpovedal Stephen Curry, ki je iz igre metal katastrofalnih 4/21, od tega za tri točke 3/14. Do tekme je sicer veljal za prvega favorita v boju za najkoristnejšega košarkarja sezone. Golden State je imel ogromno težav z zelo agresivnim nasprotnikom, ki jih je prisilil v 22 izgubljenih žog, od tega šest v zadnji četrtini. Edini, ki je pri Bojevnikih presegel 20 točk, je bil Jordan Poole, zaustavil se je pri številki 28.

Lakersi ostali brez LeBrona

LA Lakers so brez težav s 117:92 v gosteh ugnali Sacramento in se jim tako oddolžili za poraz po treh podaljških pred dnevi. Jezerniki so bili tokrat brez LeBrona Jamesa, ki je moral zaradi varnostnih protokolov za covid-19 izpustiti tekmo.

Za zdaj ni znano, če je bil LeBron pozitiven na testu, ali gre zgolj za tesen stik s pozitivno osebo, zato se tudi še ne ve, kako dolgo naj bi bil odsoten. Je pa letos prvi zvezdnik LA Lakers izpustil že 12 od 23 tekem svoje ekipe.

Tudi brez njega so po zaslugi Anthonyja Davisa, ki je zbral 25 točk in Russella Westbrooka, ki se je zasustavil pri 23, zlahka odpravili Kralje. Odločil je niz v tretji četrtini, ko so Jezerniki zaostanek 14 točk spremenili v prednost za 13.

Novo zmago je vpisal tudi Brooklyn, ki je s 112:100 ugnal New York Knicks. James Harden je za zmagovalce vpisal 34 točk, 10 skokov in osem asistenc. Mrežice so tako ohranile status najboljše ekipe vzhodne konference.