Nadaljuje se prosti pad Utaha, ki gre na roko Dallasu

Košarka 25. Jan 20227:28 0 komentarjev

V noči na torek so bile v ligi NBA odigrane štiri tekme, vse so imele napete zaključke. Derbi dne je bil v Arizoni, kjer je vodilna ekipa lige Phoenix Suns s 115:109 odpravila oslabljeni Utah. Slednji so na zadnjih desetih tekmah vpisali kar osem porazov in tako vse bolj odpirajo vrata Dallasu za preboj med najboljše štiri v zahodni konferenci.

Blestel je 36-letni veteran Chris Paul, ki je vpisal 27 točk, kar je njegov najboljši dosežek to sezono, od tega kar 15 v zadnji četrtini. Dodal je še 14 asistenc, le en skok pa mu je zmanjkal do trojnega dvojčka. Devin Booker je bil sicer prvi strelec s 33 točkami.

Utah je še sredi zadnje četrtine povedel s 97:95, čeprav so moštvu manjkali trije glavni košarkarji Rudy Gobert, Mike Conley in Donovan Mitchell. Sledil je delni izid 14:2, ki je tekmo prelomil v korist Sonc.

Vrhunci tekme Phoenix – Utah:

“Dobro se počutim. Če bi bilo potrebno, bi lahko že jutri ponovil,” je bil po dvoboju zadovoljen Paul, glavni dirigent najboljšega moštva v ligi (37-9).

Medtem se nadaljuje prosti pad zdesetkanega Utaha, ki je bil še nedolgo nazaj poravnan s Phoenixom. Zdaj ga je prehitel tudi že Memphis, s petega mesta pa vse bolj grozi Dallas. Mavsi zaostajajo za tri zmage, hkrati imajo še eno tekmo v dobrem. Prva štiri moštva v konferenci imajo v prvem krogu končnice prednost domačega terena.

Težko delo Chicaga

Na vzhodni strani je z večjimi težavami od pričakovanj Chicago na gostovanju s 111:110 strl Oklahomo. Odločilno točko je sekundo pred koncem s prostega meta prispeval Javonte Green. Sledila je trojka na drugi strani, ki pa je domače le približala na točko, medtem ko se je čas iztekel.

Prvi strelec Chicaga, druge ekipe vzhodne konference, je bil Nikola Vučević, zbral je 26 točk. Za poražence je 31 točk vpisal Shai Gilgeous-Alexander.

Odlične predstave nadaljuje Cleveland, ki je po zmagi nad New Yorkom na 5. mestu vzhoda, a ekipe so vse do vrha izjemno izenačene. Vodilni Miami in šesto Philadelphio ločijo vsega tri zmage.