Fantastični Luka Dončić do novega trojnega dvojčka

Košarka 31. Jan 20226:40 > 8:26 1 komentar

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je ponovno blestel in svojo zbirko dodal nov trojni dvojček. Proti Orlandu je v 37:34 dosegel 34 točk, 12 skokov in 11 asistenc, na koncu pa je bilo to malce premalo za novo zmago Dallasa. Čarovnija je na koncu slavila s 110:108.

Obračun so bolje začeli gostje iz Dallasa, ki so prvo četrtino dobili s 34:23, v drugi so izbranci Jamahla Mosleyja, nekdanjega pomočnika na klopi Dallasa, stopili na plin in na odmor odšli s prednostjo petih točk (64:59).

V tretji je Orlando povedel tudi za 11, a pred zadnjo četrtino je ohranil le še tri točke prednosti (91:88).

V nervozni končnici je dobro kazalo tudi Dallasu, ki je vodil s 106:102, a se domači niso dali in po preobratu in košu Franza Wagnerja 30 sekund pred koncem zmagali s 110:108.

Pozdrav Dončića in Mosleyja:

Luka premalo za novo zmago

Kljub porazu se je pod novo fantastično predstavo podpisal slovenski as Luka Dončić. V 37:34 je dosegel kar 34 točk (met iz igre: 13/22), dodal pa je še 12 skokov in 11 asistenc. Ob odsotnosti Tima Haradawayja in Kristapsa Porzingisa je bil s 15 točkami drugi najučinkovitejši pri Dallasu Jalen Brunson, še eno manj pa Marquese Chriss (14).

Dončić že v Top 10

Za slovenskega asa je bil to že 43. trojni dvojček v karieri, s čimer se je na večni lestvici lige NBA na desetem mestu izenačil s Fatom Leverjem.

Pri domačih ni izstopal nihče. Najboljši strelec je bil Chuma Okeke z 19 točkami, 18 pa jih prispeval junak večera Franz Wagner.

Jokić boljši od Antetokounmpa, Phoenix melje naprej

Vse bližje na lestvici na zahodu pa so Dallasu Denver Nuggets z Vlatkom Čančarjem. Ekipa iz Colorada je visoko s 136:100 ugnala Milwaukee Bucks. Slovenski košarkar zaradi poškodbe še vedno ne igra, spet pa je blestel Nikola Jokić, ki je dosegel 18 točk in 15 podaj, za trojni dvojček pa mu je zmanjkal skok. Aaron Gordon jih je dodal 24. Giannis Antetokounmpo je za poražence dosegel 29 točk.

Že 30. zmago v sezoni in deveto zaporedno pa je dosegla vodilna ekipa lige Phoenix. Ekipa iz Arizone je s 115:110 ugnala San Antonio. Kar 28 točk je dosegel Devin Booker.