Noč v ligi NBA zaznamovala poškodba zvezdnika

Košarka 17. Feb 20236:58 0 komentarjev
Giannis poškodoval zapestje; FOTO: Guliverimage

Košarkarji Chicago Bulls, katerih član je tudi Slovenec Goran Dragić, so v severnoameriški ligi NBA v dvorani United gostili drugo najboljšo ekipo lige, Milwaukee Bucks. Gosti so tik pred premorom za tekmo zvezd All-Star zmagali s 112:100, vendar jih skrbi prvi zvezdnik Giannis Antetokounmpo. Grk si je v drugi četrtini poškodoval zapestje.

Antetokounmpo si je proti bikom v začetku druge četrtine poškodoval zapestje in ni mogel nadaljevati igre.

Za zdaj še ni jasno, ali bo grški zvezdnik lahko odpotoval v Salt Lake City na tekmo zvezd in tam igral ali ne.

V devetih minutah igre je Antetokounmpo dosegel dve točki, sedem skokov in tri podaje, vključno s tisto, s katero je postal najboljši podajalec v zgodovini Bucks. Nekaj minut za tem, ko je moral s paketa, je “padla” prva diagnoza: zvin.

Brez prvega zvezdnika so se prvaki lige iz 2021 lahko zanesli na Brooka Lopeza, ki je dosegel 33 točk, sedem skokov in štiri blokade. Jevon Carter je dodal 22 točk, Jrue Holiday pa 15.

“Gogi” na stranskem tiru

Z 12. zaporedno zmago zdaj Bucks le za malenkost zaostajajo za vodilno ekipo lige Boston Celtics. Obe ekipi sta doslej izgubili 17 tekem, a imajo Kelti še eno tekmo več. V zahodni konferenci so na vrhu Denver Nuggets Vlatka Čančarja.

Biki so igrali brez poškodovanega DeMarja DeRozana, ki je izpustil že sredino tekmo proti Indiani. Nikola Vučević je bil prvi strelec domače ekipe z 22 točkami in s 16 skoki.

Goran Dragić; FOTO: Guliverimage

Chicago pa po šestem zaporednem porazu ostaja na 11. mestu, Dragića zaradi težav s poškodbo tudi tokrat ni bilo v postavi za tekmo.

Dve mesti višje na vzhodu so Washington Wizards, ki so tokrat s 114:106 v gosteh po preobratu premagali Minnesota Timberwolves.

Durant tokrat še počival

Bradley Beal je še tretjič na zadnjih štirih tekmah presegel 30 točk; tokrat je za čarovnike zbral 35 točk, šest skokov in pet podaj.

Los Angeles Clippers pa so zmagali v gosteh pri Phoenix Suns s 116:107. Prvi mož gostov je bil Paul George, ki je dosegel 26 točk, šest skokov in pet podaj, prav toliko točk, 26, je k zmagi prispeval tudi Terance Mann.

Pri soncih se je kot nova okrepitev navijačem predstavil veteran Kevin Durant, vendar tokrat še ni zaigral, saj še okreva po poškodbi kolenskih vezi.