Ljubljančani brez težav do polfinala, izvedeli tudi že ime nasprotnika (VIDEO)

Košarka 16. Maj 202321:40 0 komentarjev

Polfinalna para košarkarske lige Nova KBM sta GGD Šenčur - Cedevita Olimpija in Krka - Helios Suns. Na današnjih odločilnih tretjih četrtfinalnih tekmah so Šenčurjani premagali Ilirijo s 87:72, Novomeščani pa so bili boljši od Term Olimia s 97:82.

Cedevita Olimpija in Helios Suns sta svoji nalogi opravila na dveh tekmah. Ljubljančani so izločili Šentjur, Domžalčani pa Rogaško.

GGD Šenčur in Cedevita Olimpija bosta prvo polfinalno tekmo v seriji na dve zmagi odigrala v petek, 19. maja (18.30), v Šenčurju. Druga tekma je na sporedu v nedeljo, 21. maja, v Ljubljani, morebitna tretja pa 23. maja znova na Gorenjskem.

Polfinale med Krko in Heliosom se bo začel v soboto, 20. maja (17.30). Druga tekma v Domžalah bo 23. maja, morebitna tretja pa 27. maja.

Zaključek srečanja med Šenčurjem in Ilirijo:

Zmaji rutinirano preleteli tekmeca

Zmaji so se na prvi tekmi polfinala v Šentjurju precej namučili s tekmecem. Tekma je bila izenačena, a na začetku četrte četrtine so Ljubljančani uprizorili delni izid 13:0 in stvari postavili na svoje mesto (81:74). Tokrat je bil promet bolj enosmeren.

Olimpija je že prvo četrtino dobila za štiri točke, povsem pa se je odlepila v drugi, ki jo je dobila s 27:12. V drugem polčasu se Tajfun ni uspel pobrati, pa čeprav je zadnja četrtina pripadla Šentjurčanom (19:18).

Cedevita Olimpija se je veselila zmage z 91:65 in uvrstitve v polfinale. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Zoran Dragić s 15 in Mirko Mulalić s 14 točkami, v gostujoči pa je Tavian Mc Kael Dunn-Martin dosegel 28 točk.

Med najboljše štiri se je že uvrstil tudi Helios, ki je brez težav z 2:0 v zmagah ugnal Rogaško.