Novinec odčital lekcijo Dragićevemu Brooklynu

Košarka 1. Mar 20226:38 > 7:04 0 komentarjev

Brooklyn Nets so v košarkarski ligi NBA na domačem parketu izgubili proti Toronto Raptors s kar 97:133. Slovenski košarkar Goran Dragić je v slabih 17 minutah za poražence v svojo statistiko vpisal šest točk, pet asistenc in skok.

Brez pomoči zvezdnikov Kevina Duranta in Kyrieja Irvinga ter glavnega trenerja Steva Nasha gostitelji niso bili kos razigrani zasedbi Toronta. Domača ekipa je že po prvi četrtini zaostajala za 15 točk, Kanadčani pa so svoje vodstvo v nadaljevanu le še povečevali in na koncu tekmo dobili za kar 36 točk.

V vrstah zmagovalcev je eno najboljših predstav v karieri prikazal Scottie Barnes, ki je zadel prvih enajst metov, obračun pa sklenil z 28 točkami in kar 16 skoki. “Bilo smo zelo osredotočeni,” je dejal prvi strelec Raptors, ki so prvi dve tekmi po vikendu vseh zvezd odigrali katastrofalno in visoko izgubili tako proti Atlanti kot Charlottu.

“Želeli smo se dvigniti po teh dveh tekmah. Morali smo prikazati, kaj znamo,” je dodal Barnes, ki je po Derricku Roseu in letu 2009 postal prvi novinec, ki je prvi polčas sklenil z vsemi desetimi zadetimi meti.

Za razliko od Toronta pri poražencih niso imeli razpoženega igralca v svojih vrstah. Njihov najboljši strelec je bil LaMarcus Aldridge, ki je vpisal 15 točk, točko manj je dosegel Bruce Brown. Goran Dragić je za poražence tokrat vpisal šest točk, pet asistenc in skok.

Ekipi se bosta še enkrat pomerili v torek v Torontu, pri mrežicah pa upajo, da bo to njihova zadnja tekma brez Duranta, ki naj bi se po poškodbi levega kolena vrnil po 20 tekmah premora.

Morant navduševal v Memphisu

Za najbolj odmevno predstavo večera je v majici Memphisa poskrbel Ja Morant. Grizliji so na njegovih krilih premagali San Antonio Spurs s 118:105 in vpisali osmo zmago na zadnjih desetih tekmah.

Nezaustavljivi dvaindvajsetletnik je na obračunu navduševal z atraktivnimi potezami, parket pa prvič v karieri zapustil pri izjemnih 52 točkah, sedmih skokih in dveh asistencah.