Novinec v zadnji sekundi zlomil srca navijačev Dallasa

Košarka 16. Dec 20217:42 > 7:46 0 komentarjev
AP Photo/Tony Gutierrez via Guliverimages

V noči iz srede na četrtek so Dallas Mavericks na domačem parketu gostili Los Angeles Lakers. Telički so v Airlines centru v dvoboju sosedov na lestvici doživeli grenak poraz, v zadnji sekundi podaljška jih je s trojko potopil Austin Reaves. Luka Dončić bo zaradi poškodbe zagotovo manjkal do naslednjega tedna, nekaj več priložnosti za igro je v dresu Denverja tokrat dobil Vlatko Čančar.

Izenačenost ekip na lestvici zahoda lige NBA se je odražala tudi na parketu. Potem ko so srečanje bolje odprli jezerniki, so košarkarji Dallasa s serijo 15:0 na začetku druge četrtine ujeli priključek, nato pa sta se ekipi nenehno izmenjevali v vodstvu.

Teličkom je nekaj minut pred koncem kazalo zelo dobro, pri izidu 85:78 so prišli celo do najvišjega vodstva na tekmi. Dallas je popustil v končnici, Lakersi pa so se izvlekli v končnici rednega dela, za podaljšek je dve sekundi pred iztekom igralnega časa po pravi zmešnjavi zadel Wayne Ellington.

Drama se je nadaljevala tudi v podaljšku, gostujoči junak pa je nepričakovano postal Austin Reaves. V zadnjem napadu na srečanju, ko so vsi prisotni v Airlines Centru pričakovali podajo proti LeBronu Jamesu, je dobil žogo na metu za tri točke in tako mirno zadel, kot da bi odločil že nešteto pomembnih NBA tekem. V resnici pa je to 23-letnikova prva sezona med ameriško košarkarsko elito.

Luka Dončić zaradi poškodbe ni igral, pred tekmo je Jason Kidd sporočil, da se bo po poškodbi gležnja vrnil naslednji teden. Je pa zato znova blestel Nikola Jokić, ki je s 27 točkami, 10 skoki in 11 podajami vpisal nov trojni dvojček, a z Denverjem vseeno priznal premoč Minesotti (107:124). Več priložnosti za igro je dobil tudi Vlatko Čančar, ki je na parketu preživel skoraj 19 minut, v katerih je dosegel dve točki, zbral sedem skokov ter prispeval eno podajo.

Poteza večera pa je vsekakor izjemen koš Devonteja Grahama za zmago New Orleans Pelicans proti Oklahomi (113:110). “Buzzer beater” vreden večkratnega ogleda.