Oddani še zadnji vstopnici, začenja se končnica lige NBA

Košarka 16. Apr 20227:31 0 komentarjev

Noč iz petka na soboto je razkrila še imeni zadnjih dveh moštev, ki sta se prebili v končnico letošnje sezone lige NBA. Obe odločilni tekmi sta bili prava trilerja, veselijo pa se v taborih Atlanta Hawks in New Orleans Pelicans.

V Clevelandu je odločala zadnja četrtina. Vanjo sta ekipi Cleveland Cavaliers in Atlanta Hawks vstopili povsem poravnani (84:84), v zadnjem delu tekme pa je odločila izvrstna obramba gostov, ki je nasprotniku v sklepnih dvanajstih minutah dopustila vsega 17 točk.

V napadu je pri Atlanti blestel Trae Young, ki se je zaustavil pri 38 točkah in 9 skokih. Na drugi strani je bil strelsko najbolj učinkovit Finec Lauri Markkanen. Atlanta se bo v prvem krogu končnice pomerila z najboljšo ekipo vzhoda – Miami Heat.

Glave gor, ne bomo se predali

Tudi na drugem obračunu “play-ina” lige NBA so slavili nižje postavljeni gostje. Znova je odločala dramatična končnica, v kateri so imeli New Orleans Pelicans bolj trdne živce od Los Angeles Clippers. Ti so v zadnjo četrtino sicer vstopili z 10 točkami prednosti, a so se pelikani v zaključku tekme popolnoma prebudili, tudi po zaslugi motivacijskega govora njihovega trenerja Willieja Greena.

“Deset točk je razlike. Dvignite glave, za to živimo, za to trdo delamo. Ne bomo se predali, morate se boriti!” je svojim varovancem pred zadnjo četrtino zabičal njihov strateg. In dobil, kar je želel. Za zmago pelikanov, ki se bodo v prvem krogu končnice pomerili s Phoenix Suns, je 30 točk prispeval Brandon Ingram.

Dončić na prisilnem počitku

Dallas Luke Dončića končnico odpira nocoj ob 19:00, nasprotniki varovancev Jasona Kidda bodo košarkarji Utah Jazz. Če ne bo večjih presenečenj, bo Ljubljančan zaradi poškodbe leve mečne mišice izpustil današnjo tekmo. Vprašljiv je tudi njegov nastop na drugi tekmi, ki bo v noči s ponedeljka na torek.