Sramoten poraz za konec sramotne evropske sezone

Eurocup 7. Feb 202422:02 > 22:47 3 komentarji

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zadnjem krogu evropskega pokala v gosteh izgubili proti Parizu s 66:119 (16:32, 36:64, 49:89). Ob že sedemnajstem porazu v 18. krogu je neugoden udarec v oko prejel Jaka Blažič.

Ljubljanski košarkarji so končali nastope v evropskem pokalu. V tem tekmovanju bo sezona 2023/24 hitro padla v pozabo, na osemnajstih tekmah so dosegli le eno zmago proti nemškemu Hamburgu, na preostalih dvobojih so bili Pariz, izraelski Hapoel Shlomo Tel Aviv, angleški London Lions, španski Joventut, turški Bešiktaš, ukrajinski Prometej Slobožanske, italijanski Umana Reyer in litovski Wolves Vilnius po dvakrat boljši od slovenskega prvaka.

Obračun najboljše ekipe v skupini A iz francoske prestolnice in zadnjeuvrščene iz Ljubljane je bil hitro odločen. Strateg zmajev Zoran Martić je že po minuti in desetih sekundah igre ter pri zaostanku 0:8 zahteval minuto odmora, tudi po njej se je nadaljeval “zmagoviti ples” Parižanov.

Ti so si z odličnim metom – za tri točke je znašal kar 11:15, za dve točki pa 14:22 – že v prvih dvajsetih minutah tekme nekajkrat priigrali prednost 28 točk. Ljubljančani so bili tudi v drugem polčasu povsem nebogljeni. Z boljšimi, višjimi in hitrejšimi domačimi košarkarji se v dvorani Georges Carpentier niso mogli kosati, mesto luči so zapustili z visokim porazom. Njihov najvišji zaostanek na tekmi je znašal 55 točk (64:119).

“Vedeli smo, da nam bos agresivna in hitra igra Parižanov predstavljala težavo. To se je na koncu tudi zgodilo, obenem pa so gostitelji na samem začetku tekme zadeli devet od prvih desetih metov iz igre, kar nas je popolnoma onesposobilo, da bi postavili kakršnokoli igro v obrambi. Paris je bil za dva razreda boljši tekmec od nas,” je po porazu in slovesu od Evrope dejal Martić.

Slovenski prvaki so se sicer s komaj verjetnih -53 izognili neslavnemu rekordu. Vseeno pa je poraz v francoski prestolnici drugi najvišji v zgodovini EuroCupa. Leta 2007 je namreč Joventut iz Badalone britansko ekipo Guildford Heat premagal s kar 116:53.

Da bi bil večer še slabši, se je v zadnji četrtini poškodoval kapetan Jaka Blažič. Prejel je udarec v predel očesa. Po tekmi se je napotil na specialistični pregled.

EuroCup, 18. krog:

Paris Basketball – Cedevita Olimpija 119:66

Dvorana Georges Carpentier, sodniki: Konstantinovs (Latvija), Van den Broeck (Belgija), Picilkas (Grčija).
Pariz: Shorts 11 (2:4), Hifi 20 (3:3), Ward 20 (4:4), Sy 8, Herrera 14 (0:1), Kratzer 6, Ngouama 12 (4:4), Shahrvin 8, Jantunen 12, Simon 8 (0:2).
Cedevita Olimpija: Stewart 8, Radičević 2, Cobbs 18 (7:7), Glas 8, Blažič 12 (2:2), Jones 2, Ščuka 7, Dragić 6 (2:2), Šaškov 3.
Prosti meti: Pariz 13:18, Cedevita Olimpija 11:11.
Met za tri točke: Pariz 14:28 (Herrera 4, Ward 2, Sy 2, Ngouama 2, Jantunen 2, Shorts, Hifi), Cedevita Olimpija 7:23 (Glas 2, Blažič 2, Cobbs, Ščuka, Šaškov).
Osebne napake: Pariz 18, Cedevita Olimpija 20.
Pet osebnih: Dragić (37.).