Popoln polom Dallasa proti povprečnim Kratkohlačnikom

Košarka 10. Mar 20227:00 > 7:12 1 komentar

Za košarkarji Dallas Mavericks je najslabša tekma v letu 2022. Moštvo, ki je bilo eno najboljših v zadnjih dveh mesecih in od katerega je v tem obdobju več zmag zbral le Phoenix, si je privoščilo visok poraz na domačem parketu proti letos povprečnim New York Knicks (77:107). Luka Dončić je prispeval 31 točk, šest skokov in štiri asistence.

V zahodni konferenci se nadaljuje ogorčen boj za boljše izhodišče v končnici. Ekipe od četrtega do sedmega mesta ločijo vsega tri zmage, vsak poraz se hitro pozna, kar je izkusil tudi Dallas. Čeprav so do obračuna z New Yorkom nanizali pet zaporednih zmag, so ves čas držali peto mesto, a jih je po neuspehu ujel Denver, ki ima enak izkupiček kot Teksašani (40-26) po zmagi proti Sacramentu.

Dallas je bil tokrat povsem nemočen in zgrešil uvodnih 19 metov za tri točke, do konca tekme je bila bilanca 6/44, kar je najslabše v letošnji sezoni. Iz igre so Mavericksi zadeli vsega 31,4 odstotka metov. New York je tako že do polčasa povedel za kar 27 točk (61:34), imel pred zadnjo četrtino še 19 točk naskoka, a so nato Mavsi v zadnjem delu igre zmogli še vsega 12 točk.

Dallas brez obrambe pod obročem

Praktično edini razpoloženi član Dallasa je bil Luka Dončić, ki je za 31 točk zadel 12 od 25 metov iz igre. Od tega jih je 17 dosegel v tretji četrtini, ko so se domači sicer uspeli približati na 14 točk, a je imel odgovor Julius Randle. Prave pomoči tokrat ni bilo, od preostalih članov prve peterke nihče ni presegel meje devetih točk, s klopi pa je bil edini dvoštevilčen Spencer Dinwiddie, ki je vpisal 13 točk.

Vrhunci Luke Dončića:

“Mislil sem si, da bom ves čas napadal obroč, saj nimajo pravega branilca pod obročem. V nekem trenutku so na centru igrali s Finneyjem-Smithom, zato sem vedel, da bom vsakič prišel do obroča,” je po tekmi o obrambi Dallasa dejal Randle, ki je bil s 26 točkami prvi strelec gostov. New York je vpisal šele 28. zmago sezone in je šele na 12. mestu vzhoda.

Vsi prestali “sosedje” Dallasa (40-26) na lestvici so vpisali zmage. Poleg Denverja (40-26) so bili uspešni tudi Utah Jazz (41-24), ki so visoko ugnali Portland, medtem ko Minnesota (38-29) ni imela težav z Oklahomo.

Prosti pad Jezernikov

Medtem se nadaljujejo katastrofalni izidi Los Angeles Lakers. Tokrat jim je mero vzela ena najslabših ekip lige Houston Rockets, ki je po podaljšku slavila s 139:130.

Za Lakerse je LeBron James vpisal trojnega dvojčka (23 točk, 14 skokov, 12 asistenc), a bil zelo neučinkovit in iz igre zadel le 9 od 26 metov. Pri Houstonu je blestel 20 letni novinec Jalen Green, zbral je 32 točk.

V derbiju večera je Phoenix brez Chrisa Paula ugnal še najboljšo ekipo vzhodne konference Miami Heat (111:90).

Čeprav je bilo tokrat na sporedu kar 12 tekem, je Goran Dragić počival, Brooklyn namreč naslednja tekma čaka v noči na petek, ko gostuje v Philadelphii. To bo prvi obračun Jamesa Hardna proti svojemu nekdanjemu moštvu, ki je še naprej brez Bena Simmonsa.