Prvaki do polčasa ponižali tekmece, infarktna zmaga Memphisa

Košarka 23. Nov 20217:23 > 8:09 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo. Foto: Stacy Revere/Getty Images

Košarkarji Brooklyn Nets so s 117:112 slavili na gostovanju pri Cleveland Cavaliers ter se z zmago povzpeli na vrh vzhodne konference severnoameriške lige NBA. Na zahodu so Phoenix Suns s 13. zaporedno zmago premagali San Antonio (115:111).

Kevin Durant se je na parket vrnil po tekmi premora zaradi bolečin v desni rami in pokazal izjemno predstavo s 27 točkami, devetimi skoki, šestimi podajami in tremi blokadami, James Harden je k zmagi dodal po 14 točk in podaj, LaMarcus Aldridge s klopi 21 točk in 11 skokov. Pri gostiteljih je bil razpoložen Darius Garland (24 točk, 11 podaj), vendar ni mogel preprečiti četrtega zaporednega poraza svoje ekipe.

13 zaporednih zmag

Medtem so sonca slavila že 13. v nizu, s čimer so izenačila tretji najdaljši klubski niz, in so ta čas druga najboljša ekipa lige za Golden State Warriors. Vendar je bila tekma proti San Antonio Spurs napeta do konca, saj so se ostroge v zadnjih trenutkih vrnile na minus 3, a vseeno ostale praznih rok in izgubile še osmič na zadnjih desetih tekmah.

Pri Phoenixu sta se najbolj izkazala Devin Booker s 23 točkami ter Deandre Ayton z 21 točkamni in 14 skoki.

Najbolj vroče je bilo sicer v Salt Lake Cityju, kjer sta se Utah in Memphis zadnjo četrtino izmenjavala v vodstvu v izjemno razburljivi tekmi. Naposled so se velike zmage s 119:118 veselili gostje, potem ko je 5,7 sekunde pred koncem trojko zadel Jaren Jackson.

Vrhunci napetega zaključka Utah – Memphis:

Prvaki Milwaukee Bucks so v domači dvorani za četrto zaporedno zmago premagali Orlando Magic s 123:92. Jrue Holiday je dosegel 18 točk, branilci naslova so imeli ob polčasu najvišjo prednost v klubski zgodovini, ta je znašala kar 41 točk (77:36).