Španke premočne, Slovenke se veselijo srebra

Reprezentance 16. Jul 201722:15 > 22:24
Twitter

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca do 20 let je v finalu evropskega prvenstva na Portugalskem s 63:73 klonila proti favorizirani Španiji. Uvrstitev v finale je kljub vsemu izjemen uspeh za slovensko žensko košarko!

Srečanje so bolje začele Španke, ki so prvo četrtino dobile z 20:15, a so se Slovenke prebudile v nadaljevanju in do konca drugega dela zaostanek znižale na točko.

V drugem polčasu so Španke upravičile vlogo favoritinj, dobile obe četrtini, in na koncu slavile s 73:63. Mlade Slovenke so tako osvojile srebro in postale prve, ki so osvojile kolajno na katerem izmed velikih prvenstvev.

Pri Španiji je bila najbolj razigrana Angela Salvadores, ki je dosegla 19 točka, pri Sloveniji pa je bila najboljša Zala Friskovec s 14 točkami.

Slovenija je na poti do finala najprej v osmini finala z 80:65 ugnala Turčijo, v četrtfinalu je s 64:61 padla Latvija, v polfinalu pa so varovanke selektorja Damirja Grgića z 81:75 premagale Francijo. Španija je na drugi strani do finala prišla brez poraza in igrala v fantastični formi.