EP U18: Slovenke začele s porazom proti Češki

Getty Images/Alex Grimm

Mlade košarkarice Slovenije so evropsko prvenstvo za dekleta do 18 let začela s porazom proti Češki, ki je bila boljša s 73:57 (26:14, 18:12, 19:19, 10:12).

Čehinje so tekmo začele odločno in takoj povedle z 11:1, do konca polčasa pa svojo prednost še povišale in na odmor odšle s 44:26.

Najvišjo prednost so si favorizirane nasprotnice priigrale sredi tretje četrtine, ko so vodile tudi 22 točkami. Takrat je bil tudi jasno, da je zmagovalec obračuna že znan.

Čehinje so srečanje brez večjih pretresov pripeljale do konca, zmaga v zadnji četrtini pa je bila le slaba tolažba za slovenska dekleta.

Pri Češki je bila s 15 točkami najboljša Veronika Vorackova, pri Sloveniji pa se je z 21 točkami izkazala Zala Friskovec.

Slovenke igrajo v skupini C, kjer ob Češki igrajo še Rusija in Litva.