Slovenija v infarktni končnici boljša od Fincev

Twitter, KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca je na tekmi 2. kroga v pravem trilerju ugnala gostiteljico prvenstva Finsko in vpisala še drugo zmago (81:78). Srečanje je z zabijanjem tri sekunde pred koncem odločil Anthony Randolph.

Prvi koš na tekmi so dosegli domačini, ki so nato po trojki Salina povedli s 5:2. Nato je na sceno stopil prvi center slovenske izbrane vrste Gašper Vidmar, ki je najprej zadel za znižanje zaostanka, nato pa se izkazal še s sijajnima asistencama. Slovenija je imela po zabijanju Dončića že sedem točk prednosti, a so se Finci hitro vrnili, prvi del pa se je končal z neodločenim izidom 22:22.

Drugi del so bolje začeli Finci, kar pet zaporednih točk je dosegel Markkanen. Slovenija je ponovno povedla pri rezultatu 31:30 in na krilih Gorana Dragića prednost vztrajno višala. Najvišja prednost je znašala +12, v zadnjih sekundah prvega polčasa pa je za znižanje poskrbel Salin, ki je zadel trojko. Na semaforju je ob odmoru pisalo 52:42 za Slovenijo.

V tretji četrtini so Finci prikazali povsem drugačen obraz in drugi polčas odprli z nizom 12:4. Slovenija dolgo ni zadela, na srečo pa so bili zelo raztreseni v napadu tudi domačini. To je s petimi zaporednimi točkami izkoristil Prepelič, ki je poskrbel za +6 (62:56). Finci se kljub vsemu niso zaustavili in spet zadeli nekaj trojk ter napovedali napeti zadnji del.

Finska je tudi v zadnji četrtini zadevala za tri točke (na koncu so jih zadeli kar 14), zato je bila tekma napeta vse do zadnjih sekund. Odločilna poteza je uspela Anthonyju Randolphu, ki je tik pred koncem prestregel žogo in z zabijanjem utišal razprodano dvorano Hartwall. Randolph je le nekaj trenutkov pred tem zgrešil dva prosta meta. Tudi tokrat je bil pri Slovencih najbolj razpoložen Goran Dragić, ki je dosegel 29 točk.

Po tekmi ne bo veliko časa za regeneracijo, saj Slovenijo nova tekma čaka že jutri ob 15:30, ko bo nasprotnik Grčija. V predtekmovanju bodo Slovenci igrali še z Islandijo (torek) in Francijo (sreda), ko bodo lovili eno izmed prvih dveh mest v skupini A, kar, vsaj v teoriji, zagotavlja lažjega tekmeca iz skupine B v osmini finala.