Slovenci za kosilo pojedli Ukrajino, konec za Francijo

KZS

Slovenska košarkaška reprezentanca je na prvi tekmi osmine finala v Carigradu pričakovano premagala Ukrajino, ki je padla z rezultatom 79:55. V torek se bo Slovenija pomerila z zmagovalcem dvoboja Latvija - Črna gora.

KZS

Slovenija se je pričakovano gladko uvrstila v četrtfinala evropskega prvenstva v Istanbulu. Tokrat je prav tako z visoko razliko padla Ukrajina, ki v niti enem trenutku obračuna ni imela pravih možnosti proti naši dokaj razigrani ekipi, ki sedaj čaka svojega nasprotnika v četrfinalu. To bo zmagovalec obračuna LatvijaČrna gora.

Slovenija je tekmo znova začela dobro in takoj pokazala, da ničesar ne bo puščala naključju. Prvo četrtino so dobili z rezultatom 26:17. Najboljše se je v samem začetku odrezal Dončić, ki je držal svojo ekipo po konci. Za konec prvih desetih minut je še Prepelić prispeval svojo trojko.

Tudi drugo četrtino je dobila Slovenija. Kokoškov je znova nekoliko zamenjal igralca in s klopi med drugim v igri držal Radolpha, ki je bil tokrat zelo razpoložen za igro, končno mu je steklo tudi v napadu. Sledil mu je tudi Prepelić in pa še nekaj ostalih igralcev. Še najbolj je razočaral Dragić, ki danes ni bil razpoložen in je prvi polčas končal pri samo treh točkah, Ukrajinci so se nanj odlično pripravili, vendar niso mogli paziti vseh ostalih.

Tretja četrtina se je začela dokaj izzenačeno, potem pa je Slovenija dokaj hitro prevzela pobudo in tekmo že pred zadnjo četrtino odločila. Tudi v tej četrtini je blestel Randolph, ki se je povsem razigral in prednost naše reprezentance je po 30-ih minutah znašala že 25 točk.

Zadnja četrtina je bila za Slovenijo zgolj še formalnost, ki je bila dobro opravljena. Kokoškov je spočil nekaj nosilcev igre, priložnost za igro so dobili vsi košarkarji in na koncu so naši samo za točko izgubili zadnjo četrtino, ki ni bila nič kaj pšreveč zanimiva.

Nemci izločili Francijo

Na preostalih sobotnih tekmah osmine finala je Nemčija z odlično predstavo izločila Francijo (84:81), ki je bila na tokratnem evropskem prvenstvu brez Tonyja Parkerja, Nicolasa Batuma, Rudyja Goberta in drugih, povsem nebogljena. Srečanje je z zadetima prostima metoma ob rezultatu 82:81 za Nemčijo odločil Robin Benzing. Trojko za podaljšek je v zadnji sekundi zgrešil Nando de Colo.

Italija je pričakovano in gladko odpravila s Finsko (70:57), ki je prvi del prvenstva odigrala na krilih domačih navijačev. Najboljši posameznik na tekmi je bil Marco Belinelli, ki se je ustavil pri 22 točkah.

Na večerni tekmi je Grčija s 77:64 izločila zadnje podprvake iz Litve. Najboljši pri Grkih je bil Kostas Sloukas, ki je dosegel 21 točk.