Rusi "spakirali kovčke" Grkom

Reprezentance 13. Sep 201717:42 > 19:07
fiba.basketball

Košarkaška reprezentaca Rusije je v tretjem četrtfinalu na letošnjem Eurobasketu premagala Grčijo s 74:69 in se uvrstila v polfinale, kjer sta že Slovenija in Španija. Zdaj Rusi čakajo na svojega nasprotnika iz obračuna med Srbijo in Italijo.

Na tretji četrtfinalni tekmi je bila Grčija tista, ki je preko Kostasa Sloukasa prešla v hitro vodstvo, ki so ga obdržali vse do konca prve četrtine, ta se je končala z delnim rezultatom 6:0 za Grke in 24:17 po prvih desetih minutah.

Grčija je tudi drugo četrtino začela odlično in prešla tudi v najvišjo prednost, ki je pri rezultatu 33:22 zmašala 11 točk. Rusi se medtem niso predajali, prednost nasprotnikov so v naslednjih minutah prepolovili, a niso zadevali odprtih metov za tri točke, tako da so Grki vzdržali v vodstvu do konca polčasa s 37:31.

Prednost Grčije, ki se je v skupinskem delu v Helsinkih pomerila tudi proti Sloveniji, se je začela topiti takoj na začetku drugega dela, ko so Rusi preko Alekseja Šveda, Andreja Voronceviča in Dimitrija Kulagina prišli na dve točki zaostanka, Šved pa je v drugem polčasu zaigral na nivoju superzvezdnika in popeljal Rusijo do vodstva, ki so ga uspeli zadržati do konca tekme.

Šved je dosegel 26 točk, Timofej Mozgov je dodal 15 točk in 10 skokov. Pri Grkih je Nick Calathes dosegel 25 točk, Giorgios Printezis jih je prispeval 19.

Rusija zdaj v polfinalu čaka na zmagovalca dvoboja med Italijo in Srbijo. Prvi polfinalni par je Slovenija: Španija.