Slovenke v Nišu premagale Turkinje

Reprezentance 28. Jun 201917:15 > 17:25
fiba.basketball

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca se je v drugem krogu evropskega prvenstva v Nišu pomerila s Turčijo in zmagala 62:55.

Manj kot 24 ur po nesrečnem porazu s 84:88 proti Madžarkam so se Slovenke ob 16. uri znova podale na parket dvorane Čair v Nišu. Slovenija je igrala brez Eve Lisec, ki si je na obračunu z Madžarsko poškodovala mečno mišico.

Slovenke so dobro začele tekmo. Trojka Teje Oblak ter koš Shante Evans za 9:4. Turkinje so nato odgovorile z delnim izidom 10:0 za 14:9. Do konca prve četrtine so naše košarkarice uspele ujeti tekmice.

Rezultat v 14. minuti je bil 21:20. Nato so naše s petimi točkami Nike Barič in dvema Teje Oblak ušle na 28:20. Ob zaključku polčasa pa podobno kot v prvi četrtini. Znova so Turkinje igrale bolje in po prvem polčasu je bil rezultat 30:29.

Tudi drugi polčas je nakazoval izenačeno srečanje. Turkinje so celo povedle v 26. minuti z 44:37, toda tokrat so Slovenke vrnile udarec. Teja Oblak je z dvema zaporednima prodoroma poskrbela za vodstvo s 46:44. Vseeno pa so bile Turkinje tiste, ki so vodile pred zadnjo četrtino (47:46).

V zadnji četrtini je Nika Barič dobre štiri minute pred koncem zadela za vodstvo z 52:51. Malo kasneje je izsilila še nešportno osebno napako. Zadela je en prosti met. Oblakova je nato dodala še tri točke za 56:51 dobri dve minuti pred konce. V zaključku je Oblakova ohranila zbranost ter iz prostih metov povišala na 59:55. Turkinje do konca tekme niso uspele več spreobrniti rezultata.